Die Welt: A kormány újabb vitát provokál a telefonadóval

2012. április 23. 08:34

A német lap szerint a telefonbeszélgetésekre kivetendő adóval a magyar kormány újabb vitát provokál az Európai Bizottsággal és a szolgáltatókkal. A cikk megállapította azt is, hogy a magyar fél így akarja pótolni az Európai Bizottság által kifogásolt korábbi telekommunikációs adót.

2012. április 23. 08:34

Thomas Heuzeroth cikke szerint a magyar kormány perc alapon akarja megadóztatni a telefonbeszélgetéseket: minden perc után 2 forint adót kellene fizetni. A Die Welt cikke szerint az sms üzenetekre is ez a díj vonatkozna. Megjegyezte, hogy az adót a szolgáltatóknak kellene beszedniük. Emlékeztetett, hogy az Európai Bizottság a korábbi telekommunikációs adó miatt már panaszt emelt Magyarország ellen. A szerző arra is kitért, hogy a kormány így 170 millió eurós bevételre számít, ugyanakkor nem korlátoznák az új teher időtartamát. A cikk külön kiemelte, hogy piaci részesedése miatt az adó erősen érinteni fogja a Deutsche Telekom magyarországi vállalatát. Heuzeroth hozzátette, hogy a magyar fél ezzel újabb vitát provokál az Európai Bizottsággal és a szolgáltatókkal, a kormány pedig nem hagyja magát befolyásolni a brüsszeli ellenállás által.

A cikk felidézte, hogy Orbán Viktor kormánya 2010 őszén az év elejéig visszamenőlegesen adóztatta meg a telekommunikációs-, az energetikai- és a kereskedelmi ágazatokat. Megjegyezte, hogy ez nagyrészt a külföldi vállalkozásokat érintette – akkor 13 vállalati vezető levélben követelte a Bizottságtól, hogy akár szankciókkal lépjen Magyarország ellen. A német lap cikke kiemelte: a Telekom vezetője, René Obermann önkényesnek nevezte az adót az Európai Bizottság szerint a telekommunikációs adó pedig áremeléshez és a verseny torzulásához vezethet. A szerző megállapította, hogy a magyar kormány akkor a gazdasági válság miatt gyorsan növekvő adósságait akarta fedezni az adókkal. Szerinte a mostani adó reakció az eddigi adók elleni vádakra. Hozzátette, hogy a magyar kormánynak a hónap végéig kell bemutatnia a konvergencia programra vonatkozó terveit Brüsszel előtt – idézi a Die Welt cikkét a Médianéző.

Összesen 18 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Lacko
2012. április 23. 11:51
Tisztelt Szerkesztő! Kérem azt írja meg a következő cikkében ,hogy Magyarországon nincs már tovább miből fizetni a kormány, Matolcsy ámokfutását! Az emberek 80-85% 300-400 euróból él ha egyáltalán kap ennyit rendes munka után.Szinte ez a pénz a sárga csekkek kifizetésére elég és alig marad pénz megélni belőle :( - arra meg tényleg nem jut már pénz ,hogy félre tegyél belőle rosszabb időkre.Az árak Magyarországon szinte ugyan annyi mint más európai országban...kérem számolja ki mire elég ez a 300-400 eurós kereset? Nevetséges az egész ,hogy mire elég a havi kereset...minden külföldi aki megkérdezi mennyit keres egy magyar azt kérdezi vissza,hogy hetente? - a válasz nem hanem havonta:( Teljesen hülyének nézik az embereket és sajnos ez megy már 22 éve Magyarországon
csaba1016
2012. április 23. 11:22
egyet magyarázzatok meg ha pont most telekomcéget alapít az állam, akkor miért vett ki különadót arra szekorra megint? tudja a jobbkéz mit csinál a balkéz? most már tuti bukta lesz a sztori üzleti terv szintjén? ha bukta lesz ez lehet egy sukoró 2:-))))
kjkj945
2012. április 23. 10:48
http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_Telekom . A Magyar Telekom többségi tulajdonosa (59,21%) a MagyarCom Holding GmbH, amely a Deutsche Telekom AG kizárólagos tulajdona.[2] Ezért meg a vau vau.
tarackos
2012. április 23. 10:38
Nem provokál csak az unorthodoxia kimerül a zemberek zsarolásában és a megszorításokban. De legalább a Közgépnek megy a szekér...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!