Pártok az MNB és a PSZÁF egyesítéséről

2011. december 14. 20:44

A Fidesz támogatja, az ellenzék ellenzi a javaslatot, a KDNP még nem döntött.

2011. december 14. 20:44

Az LMP szerint Orbán Viktor a Magyar Nemzeti Bankot (MNB) is „einstandolja, és ezzel a lépéssel az utolsó szöget veri a magyar demokratikus intézményrendszer koporsójába”. Vágó Gábor közölte: az LMP megdöbbenéssel fogadta a módosító indítványt, mert így a kormány az Alkotmánybíróság, az Állami Számvevőszék után az „utolsó demokratikus intézményt”, az MNB-t is „bevonja a narancsuralmi rendszerbe”. Vágó furcsállta az MNB és a PSZÁF összevonásáról szóló indítványt, mivel a kormány kedd este még egy teljesen más koncepciójú javaslatot nyújtott be a Magyar Nemzeti Bankról.
  
A Jobbik szerint a javaslat valódi célja, hogy megvonják Simor András jegybankelnök a jogköreit, amit a párt támogatna is, de a módszert jogilag aggályosnak tartják. Lenhardt Balázs elmondása szerint az indítvány azért aggályos, mert két teljesen különböző hatás- és feladatkörrel rendelkező szervezetet vonnának össze. A Jobbik ugyanakkor támogatná Simor eltávolítását, mert szerintük nem Magyarország és a magyar emberek érdekeit szolgálja munkájával.

Az MSZP szerint a javaslat egyetlen célja Simor András jegybankelnök eltávolítása, akit „közismerten régóta utál a kormány”. Bárándy Gergely kifejtette: a Fidesz-KDNP korábban hasonlóképpen, szervezeti átalakításra hivatkozva váltotta le mandátumának lejárta előtt a Költségvetési Tanács és a Legfelsőbb Bíróság elnökét, miként a mostani javaslat is megszüntetné Simor András megbízását. Bárándy szerint ezekben a szervezetekben az a közös, hogy vezetőik bírálták a kabinet egyes döntéseit. Ezért a kormányoldal ürügyet keresett elmozdításukra, és a szervezeti változtatásban találta meg azt.

A Fidesz szerint újra átláthatóvá kell tenni az előző kormányzati ciklus során rossz irányba változó pénzügyi felügyelet rendszerét, ezért a párt országgyűlési frakciója támogatja az alkotmányügyi bizottság erre irányuló javaslatát. A közlemény szerint az előterjesztéssel létrejön annak a lehetősége, hogy a jövőben egy, a jelenleginél erősebb és jobban működő pénzügyi felügyeleti rendszer működhessen Magyarországon. A KDNP a szavazásig kialakítja álláspontját a módosító indítványról.

Összesen 40 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bigyomail
2011. december 15. 07:52
Mióta próbálják már elfoglalni az elvtársak a Párt nevében az MNB-t is? Eddig nem sikerült, mert ugye a jegybank egy olyan dolog, ami minden nyugati típusú demokráciában van, így nemzetközi szabályok is foglalkoznak a létével és függetlenségével. De megtalálták nagy nehezen a megoldást. Megszüntetik. (Ezt egyébként akkoriban is javasolták pár újságcikkben...) Szóval nem meglepő, hogy ezt teszi kedvenc vezetőnk. (sőt: Kedves Vezetőnk) Viszont a KDNP miért csinál az egészből bohózatot? Komolyan azt hiszik, hogy bárki ebben az országban beveszi, hogy nekik van önálló döntési jogkörük? :-)
kalasnyikov
2011. december 15. 06:24
Forditsátok ki a pufajkátokat szociálörjöngő tálibok a hegyoldalról. Csak annyi fog történni,hogy végre kivesszük a zsebetekből a pincekulcsot is. Üres zsebbel végre hozzáláttok valami melóféléhez.
bmucsai
2011. december 15. 00:03
Azért, mielőtt elsírnák magukat egyesek a demokrácia miatt, vegyék figyelembe, hogy a devizahiteles szerződések simán átcsúsztak a PSZAF, a fogyasztó védelem, a Nemzeti Bank, a Kormány figyelő tekintete ellenére. Míg a környező országokban ez nem így történt. Anyátok!!!
2011. december 14. 23:55
Mi az, hogy a kdnp nem döntött? Hiszen már a köztársasági elnök is döntött, csak még a nevet nem tudja, ezért most is, mint már annyiszor kénytelen volt egy üres lapot aláírni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!