Szőcs helyén hagyná a szobrot

2011. november 13. 17:44

József Attila Kossuth téri szobrának megtartása mellett érvelt A magyar nyelv napján Szőcs Géza kultúráért felelős államtitkár.

2011. november 13. 17:44

„Nem is tudom, mit mondanék, ha itt ülne József Attila, és meg kellene magyaráznom, most mi történik a szobrával” – mondta Szőcs Géza kultúráért felelős államtitkár vasárnap a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeumban a költő Kossuth téri szobrával kapcsolatban. „A nemzet már 1939-ben is mulasztásos kötelezettségszegésben volt József Attilával szemben” - tette hozzá. Az államtitkár kijelentette: a Kossuth tér 1944 előtti arculatának visszaállítása „nem elégséges” érv a József Attila szobor elmozdításához.

A magyar nyelv napjának rendezvényén Szőcs Géza elmondta, a magyar nyelv ünnepéről szóló határozatot az Országgyűlés egyhangúlag fogadta el. Hozzátette: ez reményt adhat arra, hogy a „legfontosabb közös ügyeinkben” az ország képes felülemelkedni a pártérdekeken és együttműködni. Az államtitkár a rendezvényen a magyar nyelvet nemzeti kultúránk legfontosabb zálogának, nemzeti emlékhelynek nevezte.

Összesen 64 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
krotak
2011. november 13. 21:43
A kistelepülést életben tartó vállalkozóknak elég sok pénzébe kerülne, hogy a Kun Béla utcából Dzsugasvili utca legyen.
Szárnyathy Géza
2011. november 13. 21:15
Végre egy Szőcs ügy, amit lájkolni lehet.
már foglalt
2011. november 13. 20:17
amúgy miért kell a '44 előtti állapotot visszaépíteni? nem 2011-et írunk?
fizimókus
2011. november 13. 19:09
A művészet megítélése szubjektív. Én nem szeretem József Attilát, borsózik tőle a hátam. Az egész élete egy nagy, egybefüggő tragédia volt, és ez jön át a verseiből is. Nyomor, depresszió, kilátástalanság, nélkülözés, betegség, halál. Azt, hogy a magyar költészet napja miért pont az ő születésnapja, végképpen nem értem. Még ha művészetileg rendben is van az életműve, mit adott, mit tett? Semmit. Nagyon sok más, művészetileg is nagyot alkotó költőnk van, akik valóban szerették a hazájukat, ki is nyilvánították ezt, és igazolták is. Radnóti Miklós zsidó származása miatt mártírhalált halt, miközben a verseiből árad a hazaszeretet, önmagát teljes mértékben magyarnak vallotta, úgy is élt és úgy is ölték meg. Soha nem hibáztatta a magyarokat, a népét, soha nem tántorodott el, és nem tagadta meg magát. Valódi hazafi volt, és olyat hagyott az utókorra, amit valóban talnítani kellene. Persze tudom: ha egy kommunista helyett egy hazaszerető zsidó lenne a magyar költészet zászlaján, az Esterházy Péter, Imre Kertesz és Kertész Ákos féléknek az lenne az öntökönszúrásos megsemmisülés... igény vóna rá.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!