EB: Illegális a telekomadó

2011. szeptember 29. 13:12

Az Európai Bizottság szerint Magyarország megsértette az uniós jogot a távközlési szektort sújtó különadó bevezetésével.

2011. szeptember 29. 13:12

Az Európai Bizottság felszólította Magyarországot a tavaly októberben bevezetett, telekommunikációs szektort sújtó különadó eltörlésére. Az árbevételen alapuló különadó-fizetési kötelezettség az EB szerint nem egyeztethető össze az uniós joggal.

Az EB ülése után Jonathan Todd versenyügyekért felelős szóvivő elmondta: az Európai Bizottság szerint a magyar távközlési különadó illegális és szembe megy az uniós joggal. Ennek oka az, hogy a különadó bevételei a központi kormányzati költségvetést gyarapítják, nem pedig a távközlési ágazat specifikus szabályozási költségeinek ellentételezésére szolgálnak. Ezek a szabályok Todd szerint piacra újonnan belépő cégeket védik.

A bizottság szerint az is problémás, hogy Magyarország nem egyeztetett megfelelően a távközlési cégekkel a díjfeltételek változásairól. Hazánknak két hónapja van arra, hogy tájékoztassa az EB-t arról, milyen intézkedésekkel kívánja az uniós távközlési jogot Magyarországon is biztosítani. Ellenkező esetben az ügy az Európai Bíróság elé kerülhet.

 

 

Összesen 19 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gross
2011. szeptember 29. 17:10
Erre alighanem számított a kormány; már a bevezetéskor is szó volt arról, hogy ütközik az EU-s joggal. Most kemény játékot játszanak: tudatosan szabályt sértenek és az ebből adódó konfliktusokat felvállalják. Feltehetőleg abból a megfontolásból, hogy most rövidtávon kell a pénz, de nagyon - hosszabb távon, az államháztartás konszolidálódása után újra lehet majd befektetőbarátnak lenni. Ha lesz majd egy jó növekedési sztori, akkor úgyis lesz majd jelentkező, aki MAgyarországra akar menni. Persze a történelmi tapasztalatok birtokában magasabbnak vélt szabályozási kockázat miatt magasabb profitért, de mégiscsak vinne pénzt.
finekom
2011. szeptember 29. 17:03
Kockázatok… Erről az jut eszembe, hogy egyes banki emberek felhívták annak idején a figyelmet a devizahitelezés kockázatos voltára. Ezt a Gyurcsány kormány nem vette figyelembe - ami természetesen most szigorú vizsgálat tárgyát képezi: ki volt a felelős, kinek az érdekében állt stb. stb. Vállalták a kockázatot, tehát bűnösek. Néhány figyelmeztetés, amit az Orbán-kormány kapott: A szakemberek jóelőre figyelmeztették a kormányt, hogy ha bevezetik, a telekommunikációs adót az EU el fogja meszelni. A költségvetési tanács felhívta a figyelmet, hogy a jövő 2012. évi költségvetés kockázatos. Vannak olyan vélemények, hogy a végtörlesztési akció kockázatos, lehet, hogy az EU ezt is el fogja meszelni, és akkor évek múlva milliárdokat fizethetünk. Kockázatos a végtörlesztés azért is, mert lehet, hogy a végtörlesztők miatt a devizahitelben maradók (ami jóval nagyobb csoport) sokkal rosszabb körülmények közé kerülnek. Senki nem tudja előre azt sem, hogy a végtörlesztések nem küldik-e még jobban padlóra az amúgy is pangó ingatlanpiacot. A mostani kormány elvei szerint nem szabadna csinálni semmit, mivel most is vannak kockázatok, és figyelmeztetések is. Mégis próbálkoznak. Akkor miért keresik a bűnbakot a korábbi kormányban ugyanezért?
ketroot
2011. szeptember 29. 16:11
"A magyarokkal nem érdemes tengelyt akasztani!"
tarackos
2011. szeptember 29. 15:52
Úgy tűnik az EU saller és kokifáról manapság igen csak potyognak a több száz milliárdos gyümölcsök. És itt van még a végtörlesztés, amiről megint mindenki borítékolja, hogy bünti lesz, és az igazi nagyágyú, a manyup. Sokba fog kerülni a kurucoskodás, máshol nem csak a szájkarate megy...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!