Tőkés: 20 éve nem fejlődik Románia

2011. július 23. 17:15

20 év alatt semmilyen tartós eredményt nem sikerült elérni Romániában, az ország még mindig posztkommunista korszakát éli - mondta Tőkés László Tusnádfürdőn.

2011. július 23. 17:15

Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnöke szombaton Tusnádfürdőn, a 22. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor zárónapján arról beszélt: a magyarságnak három szó jegyében kell továbbhaladnia: szabadság, egyesülés és gyógyulás. Az EMNT elnöke szerint a határok feletti nemzetegyesítés politikája Orbán Viktor nevéhez fűződik.

Az első a magyar állampolgárság kiterjesztését, a második Trianon gyógyítását, a harmadik pedig a húsvéti alkotmányt jelenti. A romániai helyzetet elemezve Tőkés megállapította: 1920 óta nem volt népszámlálás, felemelkedés helyett elburjánzott a korrupció. Az európai és a világméretű válságot tetézi az erkölcsi válság.

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
liberálzöld.
2011. július 25. 08:53
"20 év alatt semmilyen tartós eredményt nem sikerült elérni Romániában, az ország még mindig posztkommunista korszakát éli " Hát ugye pre-kommunistát nem élhet, kommunistást sem merthogy ezek elmúltak, ígynemigen marad más, mint a poszt-kommunista.. 20 éve semmi. Hm... Kb. azóta foglalkozik politikával Tőkés.
Kala pál
2011. július 24. 08:57
A kis székelyfaluban csatornarendszer,vezetékes víz,kábeltv,internet,az üzletekben árúválaszték,20 éve mi volt a választék? Volt a boltban 2 barnakenyér,2 olajoshal.Ahonnan indultak nagyon is sokat fejlődtek!
Nemhivo
2011. július 24. 08:11
...ha Románia "nem fejlődik",...akkor Kína sem fejlődött semmit sem... ...u.is mindkét rendszer megőrzött v.mit a politikai múltjából valóban...na de a reálgazdaságban csak történt egy "kis" ugrás,...nem? Másrészt, ...amerre ma "haladunk"...abban Románia már "előttünk jár"...
Akitlosz
2011. július 23. 18:48
Miért, Magyarország talán fejlődik 20 éve? Alig magasabb az átlagos életszínvonal, mint 1989-ben volt, csak közben hússzorosára emelkedett az államadósság. Eddig nem úgy tűnik, hogy a "szociális piacgazdaság" beváltotta volna a hozzá fűzött reményeket. 1990-ben senki nem hitte volna el, hogy 2011-ben (csak) itt fog tartani ez az ország. :-(
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!