Döbbenetes számot mondott Hidvéghi Balázs, ennyien töltötték ki a nemzeti konzultációt (VIDEÓ)
A nemzeti konzultációs íveket december 20-ig még ki lehet tölteni.
A kormány az OECD nemzeti tanács létrehozásával olyan szakmai fórumot teremtett, amely az egyes tárcák és kormányzati háttérintézmények magas szintű képviselete révén lehetővé teszi az OECD tagság előnyeinek hatékonyabban kihasználását - mondta Hidvéghi Balázs kedden.
Kedden Budapesten megalakult a Gazdasági Együttműködés és Fejlesztés Szervezete, vagyis az OECD nemzeti tanácsa. A sajtótájékoztatón Hidvéghi Balázs helyettes államtitkár, a tanács elnöke úgy nyilatkozott, „a kormány az OECD nemzeti tanács létrehozásával olyan szakmai fórumot teremtett, amely az egyes tárcák és kormányzati háttérintézmények magas szintű képviselete révén lehetővé teszi az OECD tagság előnyeinek hatékonyabban kihasználását”. A politikus hozzáfűzte: a kormány világossá tette, hogy az OECD-ben a megelőző időszakhoz képest határozottabban képviseli majd Magyarország a véleményét, de ezzel párhuzamosan jobban támaszkodik majd a szervezetben felhalmozott tapasztalatokra, adatbázisokra is.
Az OECD gazdaság- és társadalompolitikai kérdésekkel foglakozik, és minden tagország érdeke, hogy kihasználja a szervezet által felhalmozott tudást. A Nemzeti Tanács azt a célt is szolgálja, hogy az ország OECD előtti megnyilvánulásait megelőzően az itthoni véleményeket összevesse, és a tanács berkein belül közös álláspontot alakítson ki. Mikola István, Magyarország OECD nagykövete elmondta, hogy az OECD-ben egyfajta „érzékeny, gyanakvó, de pozitív figyelemmel” kísérik a magyarországi útkeresés különböző lépéseit.