Az álhírek terjesztésével a vesztünkbe rohanunk: ijesztő gyakorlat terjed a közösségi oldalakon
Négyből három hírt anélkül osztanak meg a felhasználók, hogy elolvasnák. Íme, az álhírek terjedésének pszichológiája.
A médiatörvényt januári hatályba lépése óta immár harmadszorra módosították, az eheti változtatás több, mint száz pontot érint.
Harmadszorra is módosították az új médiatörvényt, így mostantól egy közszolgálati médiaszolgáltatásnak kell lennie, ami azt is jelentheti, hogy elegendő lesz egyetlen csatorna is.
Egy szintén lényeges módosítás, hogy a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) – amely ezidáig egy elkülönített állami pénzalap volt a közszolgálati műsorok támogatására - ezentúl gazdálkodószervezet lesz. A törvénymódosításnak köszönhetően továbbá a jövőben a Médiatanács fogja meghatározni a közszolgálati médiaszolgáltatás rendszerét.
Vince Ildikó Mária médiajogász szerint a médiaipar újjászervezése önmagában nem lenne probléma, de korántsem biztos, hogy a jelenlegi folyamat a legjobb irányba halad. Ezek az intézkedések kétségbe vonják több közszolgálati csatorna működésének létjogosultságát, így újabb leépítések, vagy akár csatornamegszűnések is következhetnek. A médiajogász szerint elképzelhető többek között az M2, a Duna televízió és az MR2 Petőfi rádió megszűnése is.