Barroso megdicsérte Magyarországot

2011. július 05. 11:46

Többek között José Manuel Barroso EB-elnök és az Európai Néppárt is megdicsérte a magyar EU-elnökséget. A szocialista és a zöld frakció ugyanakkor elégedetlen a magyar belpolitikai fejleményekkel.

2011. július 05. 11:46

José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke az Európai Parlament keddi plenáris ülésén méltatta Magyarország uniós elnökségét, mely szerinte megfelelt az elvárásoknak. Barroso kiemelte az uniós romastratégia megalkotását, a hatos csomagot, és a Duna-stratégiát. Ez utóbbi kapcsán a politikus szerint „a magyar elnökség megmutatta az irányt”. Barroso hasonló munkát vár a lengyel elnökségtől is.

Joseph Daul, az Európai Néppárt frakcióvezetője megköszönte a magyar elnökség és Győri Enikőnek EU-államtitkár EP-vel való együttműködését. A frakcióvezető sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy a baloldal eddig „megfúrta” a hatos csomag elfogadását. Daul többek között a romastratégiát és Horvátország csatlakozását emelte ki a magyar elnökség eredményei közül.

Kritikát fogalmazott meg az elnökséggel szemben Hannes Swoboda a szocialista frakció nevében. Az osztrák szociáldemokrata a belpolitikában lát problémát: a médiatörvény és az új alkotmány szerinte nem mutat példát Európának. Daniel Cohn-Bendit, a zöldek frakcióvezetője Orbán Viktor március 15-i beszédéből idézett, ebben a miniszterelnök Brüsszelt a Habsburg Bécshez és a kommunista Moszkvához hasonlította. „Ön rombolja Európát, Orbán Viktor úr!” - szögezte le.

Nigel Farage úgy véli: jó volt Orbán március 15-i beszéde, mivel az a valóságot tükrözi. A brit euroszkeptikus politikus üdvözölte Orbán munkáját, mivel az szerinte segítette az unió bukását. „Orbán úr, gratulálok!” - tette hozzá.

Orbán Viktor Daniel Cohn-Benditre reagálva leszögezte: a zöld politikus nem mondhatja meg a magyaroknak, mit tehetnek meg. A miniszterelnök szerint Brüsszel nem azonosítható Moszkvával, ugyanakkor ő mindig megvédi a magyarok érdekeit. „Ön egy polgári demokrácia, én egy diktatúra ellen lázadtam” - üzent Orbán Cohn-Benditnek.

Összesen 30 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
nyoooc
2011. július 05. 15:45
A Magyarországon a szakértelmet állítólag kizárólagosan birtokló ballib tábornak nagy pofon lehetett, amikor a magyar EU-elnökséget éppen a szakértő, kompetens munkájáért dícséri Európa.
zselé
2011. július 05. 14:40
Cohn-Benditék 1968-ban nem a polgári demokrácia ellen lázadtak, hanem az annak De Gaulle által megszemélyesített autoriter, vallásos, hazafiaskodó, fogyasztói szemléletű formája ellen. A kommunisták és a szakszervezetek 68-ban De Gaulle oldalán álltak. Habár a mozgalom rövid tavon elbukott, hosszú tavon döntő jelentőségű volt a mai modern európai polgári demokráciák kialakulásban. Részben ezért, részben pedig a mai napig játszott politikai szerepéért Cohn-Bendit Franciaországban elismert és tisztelt politikus.
Kernel
2011. július 05. 14:13
Az EU ballibjei miért is gondolják azt, hogy bármi közük is van a mi belpolitikánkhoz ? Mindenki beleugat a dolgainkba, el vannak ezek tévedve. Jól pofán kéne csapni ezt a kóhnt is, ennél undorítóbb embert még nem láttam életemben, fajtájának mintapéldánya... A szoci vezetők ahol még vannak az EU-ban, mind a csőd szélén állnak, hol is van ballib kormány ? Spanyolország, Portugália, Görögország, Szlovénia... Először meg kellene próbálniuk megmenteni saját hazájukat a csődtől és utána jöjjenek és ugassanak bele a politikánkba. Fújj, de undorító a ballib oldal. Földünk rákja.
drieno
2011. július 05. 13:43
azon tűnődöm, hogy ezt egy bekapott balegyenes utáni kokinak, jobb-egyenesnek vagy erőteljes gyomrosnak netán morális KO-nak értékeljük: "„Ön egy polgári demokrácia, én egy diktatúra ellen lázadtam” - üzent Orbán Cohn-Benditnek."
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!