Sztrájkolni is hajlandók ősszel a tanárok

2011. június 05. 17:23

Ha nem érnek el eredményt, ősszel sztrájkolni is hajlandók a pedagógusok – hangzott el az öt közoktatási szakszervezet részvételével zajló demonstráción vasárnap, a pedagógusnapon. Tóth József szerint a közoktatási törvény legújabb változata elbocsátást, és a tanárok munkájának leminősítését jelenti.

2011. június 05. 17:23

Mendrei László, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnökének becslése szerint a rossz idő ellenére több mint tízezer tüntető gyűlt össze Budapesten a Szalay utcában, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium épülete előtt. Az elnök beszédében elmondta, nem tudják tovább tolerálni, hogy a pedagógusok körülményei és a közoktatás problémaköre csak négyévente fontos. „Ha tetszik ha nem, az értelmiségi életmódhoz pénz kell” - emelte ki, majd hozzátette, ha a jövő heti tárgyalások nem hoznak eredményt, az érdekérvényesítés keményebb eszközét, a sztrájkot is meg kell fontolni.

Tóth József, a Magyar Közoktatási és Szakképzési Szakszervezet képviselőjeként elmondta, a közoktatási törvény első változata még pedagógus- és diákbarát volt, de a kormányzati körökből kiszivárgott újabb variáció elbocsátást, és a tanárok munkájának leminősítését jelenti. „Valószínűleg Demján Sándor sem lapátolással és munkájának alacsony megbecsülésével jutott jelenlegi státuszába - tette hozzá.

A tüntetők hangosan követelték, hogy az Oktatási Államtitkárság utasítsa a települési önkormányzatokat, hogy az iskolabezárási határozatokat szüntesse meg. Az öt szakszervezet által aláírt petíciót Varga Éva, a kabinet munkatársa vette át.

Összesen 71 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kukagyerek
2011. június 06. 17:34
Egyszer a baloldali-komenesta hatalom alatt is sztrájkoltak (most jobboldali komenesta hatalom van) ! Emlékszem, egy szabad szombati napra esett, és negyedóráig tartott.
várúr
2011. június 06. 12:46
Főisk. vendégtanár vagyok fillérekért. Három éve közölte az igazgató asszony az oktatókkal: vagy elfogadjuk fizetésünk 50 %-os csökkentését (!) vagy el kell bocsájtani a fél tanári kart. Akkortájt 10.000 pedagógus került utcára. Diplomadolgozatok konzulensi munkájáért egy fillért se fizetnek (egy diplomamunka átnézése, javítása minimum egy-másfél nap, közös értékelés a hallgatóval újabb néhány óra). Ennyit erről feleim.
kaffogó hebrencs
2011. június 06. 10:24
Jaj, de szép hónapok jönnek ősszel megint.
Énekes Vazul
2011. június 06. 10:04
Tanár vagyok és ezt csak azért írom, hogy nem vagyok kívülálló a dologban. Szégyellem, hogy tanár lettem és hogy tanár vagyok. Az utóbbi években olyan megalázó módon romlott az anyagi megbecsülésünk és romlottak a munkakörülményeink, hogy szinte elviselhetetlenné teszi már a munkát. Jelzem nem egy elitiskolában tanítok, hanem egy olyan vidéki iskolában, ahol a tanulók kétharmada hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű és a tanulók legalább 50%-a cigány - egyes osztályokban 80% fölötti a létszámuk. A problémám csak az, hogy hol voltak a szakszervezetek, az elmúlt 8 évben, amikor tanácsadókra és rosszul működő és valójában csak pénzszivattyúként működő programokra fizettek ki milliárdokat nagyon keveseknek, pl.: TÁMOP, IPR, Útravaló, míg a tanároknak brutális módon növekedtek az adminisztrációs terhei. A tanácsadók 10 ezer forintos órabérért nem csináltak semmit, míg az én óradíjam két diplomával 1800 bruttó. A szakszervezet egy nagy nulla. Soha semmit nem sikerült elérniük.Főleg a PSZ fogja be a száját, mert csak egy posztkommunista banda az egész.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!