Végre egy brüsszeli döntés, mely egy irányba mutat a magyar nemzeti érdekkel
A román-magyar gazdasági együttműködés egy újabb lendületet kap.
Nem önmagában, hanem egy átfogó adósságcsökkentő stratégia részeként kell értelmezni a mostani, négy százalékos államadósság-csökkentést, melynek során átszervezik az adósságot újratermelő szektorokat is – nyilatkozta Szijjártó Péter a Duna Televízió Közbeszéd című műsorában.
Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője szerdán a Duna Televízió Közbeszéd című műsorában Orbán Viktor keddi nyilatkozata kapcsán elmondta: nem önmagában, hanem egy átfogó adósságcsökkentő stratégia részeként kell értelmezni a négy százalékos államadósság-csökkentést, melynek során átszervezik az adósságot újratermelő szektorokat is. Szijjártó Péter elmondta, ősszel újabb, 2,5-3 százalékos mérséklés követheti a mostanit, de egy átfogó stratégia részeként határozzák meg véglegesen, hogyan is gazdálkodjon az állam az átvett magánpénztári vagyon részvénycsomagjaival. Utóbbiakkal óvatosan kell eljárni, hiszen ezek árfolyama változó, az esetleges eladáshoz megfelelő időpontot kell találni - tette hozzá a miniszterelnök szóvivője. Az adásban elhangzott, a részvények között megtalálható stratégiai magyar vállalatok papírjai is; a velük való gazdálkodás attól is függ, hogy a kormányzat szeretne-e lépéseket tenni a nemzeti ipar újjáélesztése érdekében.
Arra a felvetésre, hogy milyen rövid távon érzékelhető pozitív hatása lesz az államdósság csökkentésének a szóvivő úgy válaszolt, az államadósság csökkenésével mérséklődnek majd a kamatkiadások. Szijjártó hozzáfűzte, Magyarországon a befizetett személyi jövedelemadó minden tíz forintjából jelenleg hetet elvisz az államadósság kamatterhe; ahelyett, hogy ebből a pénzből utak épülnének, egészségügyi intézményeket vagy iskolákat újíthatnánk fel.