160 forinton rögzítené a kormány a frankot

2011. május 18. 20:01

A Reuters hírügynökség birtokába jutott egy levél, amelyet állítólag Matolcsy György írt a Bankszövetségnek. Ebben egyebek mellett az szerepel, hogy a kormány a frank árfolyamát 160, az euróét pedig 250 forinton rögzítené. Az eredeti tervekkel ellentétben, igaz megfelezve, de 2013-2014-ben is megmaradna a bankadó.

2011. május 18. 20:01

160 forinton rögzítené a kormány a devizahitelesek svájci frank árfolyamát a Reuters hírügynökség birtokába jutott levél szerint, amelyet Matolcsy György írt a Bankszövetségnek. Az euró árfolyama 250 forint lenne. A Bankszövetség vezető tanácsadója, Müller János többször is kitérő választ adott arra, hogy létezik-e ez a levél. Elmondta viszont, hogy a tárgyalások folyamatban vannak, és amíg azok tartanak, addig mindkét fél tehet újabb javaslatokat. A Bankszövetség elnöksége arra kapott felhatalmazást, hogy folytassa a tárgyalást és törekedjen a megállapodásra.

A május 12-én kelt és a Bankszövetségnek címzett levelében Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter az árfolyamszinteken túl azt is közölte, hogy a kormány szeretné, ha a banki különadó megfelezve, de az eredeti tervekkel ellentétben 2013-14 is tovább élne. A levél szerint a kormány a vártnál szigorúbb feltételekhez kötné a kilakoltatási és árverezési moratórium feloldását. Az eredeti tervekben szereplő ötszázalékos arány helyett negyedévente a bedőlt hitelek ingatlanfedezetének idén csak 1, jövőre 2, majd öt év múltva már tényleg 5 százalékát árverezhetnék el a bankok.

A Nemzetgazdasági Minisztérium azt is szeretné elérni, hogy a Nemzeti Eszközkezelő Társaság az eredeti tervekben szereplő arányok helyett (Budapesten és megyei jogú városokban az érték 55 százalékán, városokban 50, községekben pedig 35 százalékán) alacsonyabb diszkontáron vegye meg a bankoktól a szociálisan rászorulók lakásait.

Összesen 123 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
2llkedő
2011. május 19. 20:17
"A válságot az amerikai 'kreatív' hitelezési gyakorlat okozta . Erre értettem a banki mohóságot ." Tehát nem az előző kormányt kell okolni. "Az emberek nem túlvállalták magukat ," Túlvállalták magukat. Mert ha nem, akkor választották volna a kedvezőtlenebb forintalapú hitelt. Viszont bíztak abban, hogy komolyabb árfolyam változás nem fog történni (teljesen jogosan), és azt a törlesztést még ki tudták termelni. A megugrott törlesztést viszont már nem. Itt megint előjön, hogy azokkal kellene foglalkozni, akik ténylegesen bajba jutottak, nem pedig minden devizahitelest összemosni, és egységesen mindenkit részesíteni a kedvezményből, mert megint az nagyon jól fog járni, akinek nagy kölcsöne van, de egyébként tudná fizetni a törlesztést. Én is elköszönök. Üdv, és jó pihenést!
gatter
2011. május 19. 19:29
"A válság nem normális körülmény." A válságot az amerikai 'kreatív' hitelezési gyakorlat okozta . Erre értettem a banki mohóságot . Az emberek nem túlvállalták magukat , / hiszen évekig fizették a részleteket / hanem a válság miatt brutálisan megemelkedett a törlesztő részlet + még sokan a munkájukat is elvesztették . És ez a probléma tömeges méreteket ölt . És ha a kormány nem avatkozik sztem nagy baszás tud lenni belőle .PL : ha több ezer ingatla a piacra kerül , még az eddiginél is lejjebb mennek az ingatlan árak , és akkor a te bankod küld neked egy levelet hogy nem fedezi az ingatlanod értéke a hiteled mértékét ... Ezért fizesd vissza azonnal , v. felmondják . Mert megteheti ! Így aztán téged is támogatnak ! Bocs de mennem kell . Még biztos rágjuk majd máskor is ezt a csontot ! Még a válaszod elolvasom .Jó pihenést !
gatter
2011. május 19. 18:50
A bank / hitelfelvevő reláciában , a két fél nem egyforma súlycsoportban van . Az állam feladata lenne megteremteni az egyensúlyt . PL hogy a bankok mohósága miatt az emberek ne lehessenek tömegesen' hülyék '. "Ki gondolta, hogy ilyen történni fog? Addig, amíg nem történik probléma, eszünkbe se jut." Ha mindez csak a fatális véletlen műve , nem ártem miért ekézed az embereket meg a kormányt ? Az emberek hitelt vettek fel , mert nem látták előre mi fog történni . Bebaszott a válság . A kormány pedig el akar kerülni egy szociális katasztrófát .
gatter
2011. május 19. 14:59
Mindent a hitelesek nyakába varsz . Tudtuk hogy van árfolyam kockázat , de azt nem gondoltuk h ekkorát bukhat a Forint . / köszönhetően a kiművelt liberális szakértő gárdánknak /. De tudod nem vagyok közgazda , elemző ... Viszont akiknek ez lett volna a dolga hogy a birka népet figyelmeztesse, az leszarta . Volt olyan időszak is hogy egyes bankok nem is adtak Ft alapú hitelt , v lebeszélték a T. ügyfeleket . Még egy kérdés a bankok miért nem vállalnak semmit a kockázatokból ? Amikor volt a hitelezési bumm , rekord profitot termeltek . / tőkearányos 25 % / Amikor jött a válság akkor pedig ' azemberek' pénzéből a bankmentő csomag ! Akkor érdekes senki nem sikított balról h . bla bla a szent piac ,+ bla bla az állam ne avatkozzon be . A bank is egy piaci szereplő , kockáztat : veszít v, nyer . Vagy nem ?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!