Társasági adó: kötéltáncot jár Magyarország

2011. április 22. 15:15

Fokozza a vállalkozói környezet kiszámíthatatlanságát, ezáltal negatívan hat a gazdaságra a magyar politika társasági adóval kapcsolatos bizonytalansága. Angela Merkel figyelemre intette Schmitt Pált a társasági adóval kapcsolatban.

2011. április 22. 15:15

Fokozza a vállalkozói környezet kiszámíthatatlanságát, ezáltal negatívan hat a gazdaságra a magyar politika társasági adóval kapcsolatos bizonytalansága - írja a The Wall Street Journal európai kiadásának (WSJE) pénteki cikke. Az oldal szerint egyes nagyvállalatok számára súlyos csapás volt tavaly a rendkívüli adók kivetése. A kötéltánc múlt héten folytatódott, amikor a magyar kormány bejelentette, hogy a korábbi tervekkel ellentétben mégsem csökkenti a társasági adó mértékét - írják.

A jövővel kapcsolatban több vállalat is aggodalmát fejezte ki. Angela Merkel német kancellár Schmitt Pál németországi látogatása alkalmával elmondta, megérti a rendkívüli adók kivetésének szükségét, de nem tartja szerencsésnek azokat. A politikusasszony figyelmeztette a magyar elnököt, az intézkedések hosszú távon több kárt okozhatnak, mint hasznot.

A német cégek a június végén záruló magyar EU-elnökség után megvitatnák a kormánnyal az adóintézkedéseket - mondta Vahl Tamás, a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara elnöke a WSJE-nek.

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
f.judit
2011. április 22. 19:30
Itt nem az a legnagyobb probléma,hogy mennyi,hanem ,hogy össze vissza ígérgetnek, változtatnak.Így nem lehet tervezni!
Vhailor
2011. április 22. 16:25
Ezt nem értem, kedves magyar testvéreim, hogy lehet valaki ennyire hülye? Nem tanulunk történelmet? Magyarország ugyanolyan függőségben van most az EU-val szemben, mint ahogy 160 évvel ezelőtt volt Ausztriával szemben. Csak az a különbség, hogy akkor adó formájában vitték ki a pénzt az országból, most pedig profit formájában. A birodalmi gyakorlat ugyanaz - csak nem Bécsből hanem Brüsszelből jön le, hogy mit szabad, mit nem, megmondják mit kell mint jó európainak (alattvalónak) gondolnunk, vannak szerződések/törvények, amelyeket nem vesznek figyelembe és ha mind ez nem segít, akkor ott van a furkósbot - a média. Hadserege az EU-nak nincsek, de ha lenne akkor talán ezt is bevetné a "rebellis" tagországokkal szemben.
elfelejtette
2011. április 22. 15:57
Értjük, értsjük, nem kell többször mondani. A különadó _nekünk_ rossz, nem a német multiknak.
Mr Stokes
2011. április 22. 15:33
Ha nincs különadó befuccsol az ország.Akkor mindenki - a külföldi cég is - mindent veszít. Na akkor melyik a kissebbik roszz ??
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!