Matolcsy: Messze még az euró

2011. március 03. 14:47

A nemzetgazdasági miniszter nyilatkozatában furcsának nevezte a hitelminősítők döntéseit és meglátása szerint 2020 előtt nem lesz magyar euró - írja az Inforádió.hu.

2011. március 03. 14:47

Matolcsy György az osztrák Der Standardnak adott interjút. A kormány egyáltalán nem bánta meg, hogy megszakadtak tavaly a tárgyalások a Nemzetközi Valutaalappal. Most olyan országokkal úszunk együtt, akik nem rendelkeznek IMF-segítséggel, ez Európa legnagyobb részére igaz.

A miniszter az interjúban beszélt arról is, hogy a kormány nem akart újabb megszorító csomagot, nem akart több pénzt elvonni az emberektől, ezért a hiány lefaragása érdekében arra kért egyes, pénzzel rendelkező szektorokat, hogy járuljanak hozzá a költségvetéshez. „Amennyiben én is bank lennék, nem szeretnék különadót fizetni” - mondta a miniszter.

Matolcsy György szerint a hitelminősítők furcsán viselkednek, meglátása szerint a válság következtében elveszítették hitelességüket a nagy nemzetközi minősítők. Arra a kérdésre, hogy Magyarország számára érdekes-e még az euró bevezetése, Matolcsy csak ennyit válaszolt: 2020-ban - írja az Infórádió.hu.

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pityesz74
2011. március 03. 16:25
He-he persze hogy örülnének még egy verébnek az euróval fizető államok,ha már az IMF által nem akkor legalább a valuta miatt had pofázzanak bele az állam gazdaságpolitikájába.Akkor voltunk hülyék amikor beléptünk ebbe az egész gittegyletbe,és gyönyörűen leépítettük a gazdaságunkat!!!
MOPO3OB
2011. március 03. 16:15
"Matolcsy György szerint a hitelminősítők furcsán viselkednek, meglátása szerint a válság következtében elveszítették hitelességüket a nagy nemzetközi minősítők." Matolcsynak teljesen igaza van. Annyit tennék csak hozzá, hogy ez nem a legutóbbi válsággal kezdődött. A Lehman Brothers-t ugyanúgy a legjobb kategóriába sorolták a korrupt hitelminősítők a csőd előtti napokban is, mint tíz éve a szintén csődbe ment Enron-t. Nem vagyok híve az EU bürokráciának, de a hitelminősítést olyan területnek tartom, amit az EU-nak kellene átvennie és hivatali szintre emelnie. A profitorientált hitelminősítő cégek rendszeresen bebizonyítják: teljesen hiteltelenek. A legkritikusabb pillanatokban a legmegbízhatatlanabbak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!