a Fidesz-KDNP szavazótábora a teljes felnőtt lakosság körében a januári 38 százalékról 37 százalékra, a szocialista párté pedig 10-ről 11 százalékra módosult, azaz a teljes népesség körében nem történt jelentős változás egyik párt esetében sem. A bizonytalanok és nem válaszolók aránya sem változott lényegesen, hiszen e két csoport együttesen 40 százalékot tett ki januárban, februárban pedig 38-at.
Figyelemreméltó elmozdulás a pártválasztók körében található: a Fidesz-KDNP támogatottsága ugyanis a januári 65-ről februárra 61 százalékra csökkent, miközben az MSZP-é 17-ről 18 százalékra változott. Ha azonban a 2010 novembere óta tartó időszak változásait összegezzük, akkor azt találjuk, hogy a Fidesz-KDNP szavazótábora a teljes népességen belül (49-ről 37 százalékra) 12 százalékponttal, a pártválasztókon belül pedig (71-ről 61 százalékra) 10 százalékponttal csökkent. A közleményben az áll: ezzel párhuzamosan ugyanakkor az MSZP támogatottsága a teljes népesség körében lényegében nem változott november óta.
A teljes népességen belül a Jobbikra a választók 6 százaléka helyett 7, az LMP-re 4 helyett 5 százalék szavazna. A pártválasztók körében a Jobbik tábora 12 százalékra nőtt a januári 11-ről, az LMP-é pedig 6-ról 8 százalékra változott.