A Politico mer nagyot álmodni: a brüsszeli lap szerint Magyar Péter mindent megváltoztat
A Tisza Párt vezetője tüske a köröm alatt korábbi politikai oldala számára – írja a lap.
A Medián és a Nézőpont Intézet felmérése szerint is megosztotta az embereket a médiatörvény. A Nézőpont szerint ugyanakkor a megkérdezettek többsége szerint biztosított a sajtószabadság Magyarországon.
A Nézőpont Intézet által megkérdezettek 57 százaléka szerint teljes mértékben vagy inkább, de biztosítva van Magyarországon a sajtószabadság, s csak 30 százaléka érzi azt veszélyben. Még az MSZP-tábor 35 százaléka sem félti a sajtószabadságot, ugyanakkor a kormánypártiak 21 százaléka inkább szkeptikus. A médiatörvényt a válaszadók 10 százaléka tartotta teljes mértékben jónak, 20 százalék inkább jónak, 27 százalék inkább rossznak, 12 százalék pedig teljes mértékben rossznak, 31 százalékuk pedig nem tudott vagy nem akart véleményt mondani.
A Medián felmérése szerint a médiatörvénnyel egyetértés átlagos mértéke 100 fokú skálára kivetítve 45 pont. Egyedül a Fidesz szavazótáborában haladja meg az 50 pontot, minden más szavazói csoportban (különösen az MSZP és az LMP hívei körében) elmarad attól. Ugyanakkor a kormánypártiak 27 százaléka sem ért egyet a törvénnyel. Rosszallóan fogadta a közvélemény a törvényhozás módját és a médiahatóság széles hatáskörét. Minden szavazói csoportban, még a kormánypártiak körében is többségben vannak azok, akik az ilyen horderejű kérdésekben szükségesnek tartanák az előzetes egyeztetést.
A válaszadók 46 százaléka attól tart, hogy a negatív külföldi visszhang sokat árthat Magyarország nemzetközi tekintélyének, de minden tizedik úgy véli, hogy a fokozott figyelem javíthat az ország imázsán. A törvényt kritizáló külföldiekkel szemben a megkérdezettek bő háromtizede inkább szkeptikus: úgy véli, azok csak a törvény itthoni ellenzőinek véleményét vették át. 48 százalékuk szerint viszont a törvényt bíráló újságírók és politikusok többnyire a saját, megalapozott véleményüknek adtak hangot.