Megjelent a médiatörvény a Magyar Közlönyben

2010. december 31. 12:51

Csütörtökön már az Index és az Origo is beszámolt arról, hogy Schmitt Pál köztársasági elnök aláírta médiatörvényt. A Magyar Közlöny pénteki számában meg is jelent a jogszabály, melynek legtöbb pontja január elsején lép hatályba. Közben az MSZP után a Jobbik is jelezte, hogy az Alkotmánybírósághoz fordul a törvény miatt, az LMP pedig már meg is tette azt.

2010. december 31. 12:51

Aláírta a köztársasági elnök a médiatörvényt, amelyet a Magyar Közlöny pénteki számában tettek közzé. A jogszabály legtöbb pontja január elsején lép hatályba.

Az Országgyűlés múlt hétfőről keddre virradóra a kormánypárti képviselők szavazataival fogadta el a médiatörvényt, amely egyebek mellett szabályozza a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság jogköreit, meghatározza a médiapiaci szereplők jogait és kötelességeit, valamint rendelkezik a rájuk kiróható szankciókról is. Hatálya minden médiumra kiterjed.

Az MSZP már csütörtökön bejelentette, hogy az Alkotmánybírósághoz fordul a médiatörvény miatt. Pénteken pedig a Jobbik is jelezte: alkotmánybírósági normakontrollt kér a szabályozásról. A párt abban bízik, hogy soron kívül elbírálják a beadványt, amelyet már január első munkanapján benyújtanának. Novák Előd, a párt alelnöke többek között azt kifogásolta, hogy a médiatanács kizárólag a Fidesz által jelölt tagokból áll, hatásköre pedig rendkívül széles.

Alkotmánybírósághoz fordult az LMP is. A párt pénteken már be is adta a normakontroll iránti kérelmét. Karácsony Gergely frakcióvezető-helyettes elmondta: a nyomtatott és az internetes sajtó hatósági felügyelete az egyik legnagyobb probléma, erről az Ab korábban megállapította, hogy nincs olyan nyomós érv, amely indokolttá tenné.

Összesen 37 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
1/3
2011. január 02. 16:59
" Ha tőlem függene, a sajtótörvénynek csak egy paragrafusa volna: hazudni nem szabad" / Deák Ferenc /
bmucsai
2011. január 01. 12:05
Eleinte nem értettem miért kellene az egész törvényt kidobni, ahogy többen követelték. A lóláb a frekvenciákkal való gazdálkodás. A Magyar állam nem hajlandó lemondani a szuverinitásáról ezügyben. Vagyis a haveroknak olcsón odaadott közvagyon veszélybe került. Esetleg többet kell majd fizetni érte. Ez a nagy baj, nem a demokrácia helyzete. Ezért van a nagy nemzetközi felháborodás. Az MSZP - mint mindig - és az LMP (SZDSZ 2.0 ) idegen érdekekért harcol! De ezt láttuk, a nyugdíj pénztáraknál is.
streca
2011. január 01. 11:26
Új napra ébredtünk, új évre. Több mint féléve nem azért adtam az egyik szavazatomat a Fideszre, hogy ezt csinálja. Ne legyetek már buták. Szerintetek miért ellenzi a Jobbik a médiatörvényt. Eddigi rend szerint sem volt kedvelt, a sajtója meg olykor keményen fogalmaz. Ez az új szabályozás értelmében ellenőrizve lesz. Ami meg komolyan érinti majd anyagilag ezeket a portálokat. Miért nem lehet felfogni, hogy emiatt van a kifogás. Azt akarjuk ami ezelőtt nyolc évig volt? Dúltunk-fúltunk hogy micsoda egy mocsok kormányzat volt, mindent maguknak biztosítottak be. A Fidesz ugyanezt csinálja, mégha lehet még látványosabban. Természetesen megértem ezeket, csak nem tetszik. Ha a szocikat emiatt kritizáltuk, akkor a Fideszt ajnározzuk, hogy ők mások és nem csinálnak olyasmit? Ez az álom, a valóság más. Majd meglátjuk, nagyot csalódunk. Amúgy meg a Fidesz és a Jobbik 60-70 százalékban együtt szavazott, mert egyaütt kellett, mivel nemzeti érdek volt. A sajtó persze azokat emeli ki, amelyekben ellenkeztek, mert nem a nemzet, hanem a Fidesz érdekét szolgálták. A szocik meg jobb ha kussolnak ilyen kérdésekben, de ameddig ilyen nullszintü kormányzati kommunikáció van sok esetben, addig megtehetik , és még nem is jönnek ki belőle rosszul.
gabuci
2011. január 01. 02:45
csicska
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!