Bod Péter Ákos kritizálta a bankadót

2010. szeptember 17. 11:54

A Corvinus Egyetem tanszékvezetője szerint gazdasági szempontból hosszabb távon nem lehet a mostani mértékben támaszkodni az államra.

2010. szeptember 17. 11:54

Az InfoRádió Aréna című műsorában Bod Péter Ákos azt mondta: kell találni a kisebb, de hatékonyabb állam formáját. Bod szerint a magyar gazdaság szerkezete nem teszi lehetővé az ugrásszerű növekedést, nem múlnak el maguktól a problémák.

Hozzá kell nyúlni a szociális segélyezéshez, a munkanélküli ellátáshoz és az intézményekhez, de a magánvállalkozás aktivitását is igénybe kell venni. Bod Péter Ákos kritizálta a bankadót: a magyar bankadó logikája különbözik a nyugat-európai modellektől, a fejlettebb országokban ugyanis nem a költségvetési hiány befoltozására, hanem a kollektív megerősítésre szolgál ez az adó.

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
marko11
2010. szeptember 17. 22:26
Annyi szépet és jót olvashatunk fentebb BPÁ-ról, hogy megemlítem még azt is: Bod Péter Ákos a Vértes András (ex min.elnök-jelölt!) cégének a felügyelő bizottságát is elnököli!
bogla
2010. szeptember 17. 15:15
Meg kell a szívnek szakadnia, mikor a bankokat érő „csapásokról” hallunk! Ám az még tragikusabb, ami e mögött a Bod nyilatkozat mögött rejlik: a vezető közgazdászainknak gőzük sincs arról, mi az igazi probléma. De akkor most okulásukra: Az Eurostat fizetésimérleg-statisztikája szerint a 2004 és 2008 közötti öt évben az unió három nagy országa (Németország, Nagy-Britannia és Franciaország) 460 milliárd eurós jövedelemre tett szert, míg az uniós tagországok nagyobbik része (Írország, Spanyolország, Olaszország, Lengyelország, Görögország, Magyarország, Portugália és még néhány másik ország) nagyjából ugyanekkora összeget fizetett ki tőkejövedelem-átutalások formájában. A jövedelemátcsoportosítás mértéke egy évre elosztva megközelíti az unió éves költségvetését, vagyis az unió sokat emlegetett költségvetésével szemben működik egy másik jövedelemátcsoportosítás, amely a periféria vagy fél periféria országaiból szivattyúzza át a jövedelmeket e centrumországokba. Magyarországra például az említett 2004–2008-as időszakban mintegy nettó ötmilliárd euró uniós támogatás érkezett, ezzel szemben hazánk ugyanezen időszak alatt nettó harmincmilliárd euró jövedelemátutalást teljesített a centrumországok felé. Ez az egy a hathoz arány a centrum javára mutatja azt, hogy a demokráciáról, szolidaritásról, felzárkózásról szóló naponta elhangzó kenetteljes szavak mögött valójában milyen érdekek is mozgatják az „egyre szorosabb unió” szorgalmazóit.
drienovác
2010. szeptember 17. 15:07
BPÁ sosem volt a szívem csücske, kifejezetten középszerű intellektusával, lassú beszédével mindig is bosszantott. Most sincs ez másképpen. Eleve agyament ötlet a fejlett nyugat-európai államokkal összehasonlítani kifejezetten egy-egy adónem szerepét, de még számon is kérni, hogy nálunk miért nem ugyanaz a szerepe, mint ott?! És ezt a születésekor is ideiglenesnek deklarált bankadóról nyilatkozza!! Ez csak alátámasztja, nem volt megalapozatlan a lesújtó véleményem! És milyen ellátó rendszerekhez akar hozzányúlni? Lassan semmi sem maradt! Ami van, az meg alig finanszírozható, mert nem működik az ország, nem működik a gazdaság! Azt kell valahogy beindítani, anélkül mindjárt össze is lehetne fogdosni a nyugdíjasokat és munkatáborba zárni őket, hátha meghalnak végre, és nem kell őket etetni. Azért a halálozási rátánk emelkedett, mióta a várólistákat a kórházakban sikerült bevezetni, meg racionalizálni a mentőszolgálatot, ez már valami, nem? Annyival kevesebb nyugdíjat kell fizetni - persze, csak ha nem engedik nyugdíjba a ballib vezetést kiemelt nyugdíjakkal, mert az megint növelné a kiadásokat! Szép névsor lesz a nyugdíjas listán: Biszku, Dávid, Horn, Magyar, stb. Valahol összecseng a dolog a minapi Bíró Zoltán cikkel, amelyben azt fejtegette, hogy bizony, nem a legjobbak kerülnek a vezető pozíciókba a demokráciában sem. Nem bizony! BPÁ rá a legjobb példa!
szeekely
2010. szeptember 17. 13:14
Bumm neki... akkor egyelore meg nem vagyunk 'fejlettebb orszag'. ""a fejlettebb országokban ugyanis nem a költségvetési hiány befoltozására, hanem a kollektív megerősítésre szolgál ez az adó.""
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!