A frakcióvezető az IMF-EU tárgyalások megszakadása kapcsán azt mondta: a kormány az emberek érdekeit védi, az emberek tovább nem terhelhetőek, most azoknak kell a kasszához járulni, akik az elmúlt 8-10 évben extraprofitra tettek szert. Szerinte „nem eretnek gondolat”, az energia- és a távközlési szektor különadója sem, de ezt majd a költségvetési vitában kell végiggondolni.
A bankadóval kapcsolatosan elmondta: a kormánynak abban volt mérlegelési lehetősége, hogy folytatja-e a kisembereket terhelő megszorító politikát, vagy vált, és a közteherviselésbe olyan szektorokat von be, amelyek extraprofitot zsebeltek be az elmúlt években. „Az embereknél nincs pénz, a nincsből nem lehet elvenni” - fogalmazott Lázár. Hozzátette: a hazai pénzügyi szektorban évi 700 milliárd forint profit képződik, ebből ki lehet fizetni 200 milliárdot. Szerinte attól nem kell tartani, hogy a bankok majd visszafogják a hitelezést a különadó miatt, mert akkor nem lesz bevételük sem.
Mint fogalmazott: nehéz olyan koncepciót találni, ami tetszene a nemzetközi szervezeteknek és a bankszövetségnek. Lázár János szerint meg kell várni, mit hoz a jövő. Szerinte a forint romlása a bankszektor nyomásgyakorlása a pénzügyi szektoron keresztül a kormányra. A kormánynak viszont számos eszköze van a piacok befolyásolására. Reményei szerint csütörtökön az országgyűlés megszavazza a kormány gazdasági csomagját, benne a bankadóval, ami bevétel növekedést jelentene.