A tartózkodó szavazatokról

2018. szeptember 12. 13:24

Ha a tartózkodásokat is beszámítanák a leadott szavazatok közé, akkor nem lenne meg a szabály által előírt kétharmados többség a jelentéshez.

2018. szeptember 12. 13:24
Pócza István
Facebook

„A Sargentini-jelentésről szóló szavazás a következő eredménnyel zárult:
igen: 448
nem: 197
tartózkodás: 48

Az uniós szerződés nem ad világos utasítást a tartózkodásokra vonatkozóan. Az EP a mostani szavazásnál nem számította be az eredménybe a tartózkodók számát, ami egyértelműen a jelentést elfogadni akaróknak kedvezett. Ha a tartózkodásokat is beszámítanák a leadott szavazatok közé, akkor nem lenne meg a szabály által előírt kétharmados többség a jelentéshez.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 111 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Mutimi
2018. szeptember 13. 12:24
Megnéztem. Részben hozta ezt is. Ha erre gondoltál, akkor rendelkezik a parlamentiről is. Jó hogy szóltál, csak nincs rá ok. :)
Edgar
2018. szeptember 13. 12:16
A tartózkodást, mint "szavazatot" mindenhol meg kellene szüntetni. 3 lehetőség : megszavazod, ellene szavazol, nem szavazol
Edgar
2018. szeptember 13. 12:13
„Sajtótájékoztatóján Jaume Duch Guillot, az EP egyik szóvivője hétfő délután újságírói kérdésre megerősítette, hogy a szokásos eljárásrend szerint fognak eljárni, azaz a tartózkodás ezúttal sem fog leadott szavazatnak számítani. " /forrás: hiradó.hu /
Mutimi
2018. szeptember 13. 11:19
Roppant egyszerű: az EP saját maga által, az EUSz felhatalmazása által megalkotott szabályzata írja elő, hogy a Szerződések szerint különleges többséggel elfogadandó dokumentumról történő szavazáskor ne csak az igen/nem számítson. Ez a dokumentum ilyen volt. Ezt a normát csak ugyanezen a szinten lehet felülírni, szokásjogilag pedig nem lehetséges. Nem is hivatkozhatott volna szokásos eljárásrendre, mert ez az eljárás a szerződésekben külön nevesített (szokásos eljárás mint jogi kategória kizárva), ráadásul eddig szokásosan nem is alkalmazott eljárás (szokásos eljárás mint jogi kategória kizárva). Az "előre szólásod" pedig értelmezhetetlen.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!