Horvátország jutott a vb-döntőbe!

2018. július 11. 22:36

2-1-re verték az angolokat, Franciaország vár rájuk.

Horvátország mérkőzhet meg Franciaországgal a 2018-as labdarúgó-világbajnokság döntőjében.

A mérkőzésen az angolok kezdtek jobban, Trippier már az 5. percben becsavarta a kapu bal felső sarkába a labdát. Sokáig úgy tűnt, az állás változatlan marad, és Anglia juthat a döntőbe.

A meglepetésre a 68. percig kellett várni, ekkor Ivan Perišić Vrsaljko beadásából óriási gólt rúgott az angolok kapujába. Az állás a rendes játékidő végéig változatlan maradt, így annak letelte után a 2x15 perces hosszabbítás következett.

A két csapat között rendkívül kiegyenlített volt a játék, egészen a 109. percig, mikor Perišić a tizenhatos sarkáról fejelve ad gólpasszt Mario Mandžukićnak, aki az angol kapu jobb sarkába csavarta a lövést.

Az állást a 120 perces játékidő végéig az angolok nem tudták megfordítani, és egyenlítés sem történt, így története során először Horvátország a vb-döntőbe jutott. Ott a belgákat 1-0-ra legyőző franciák várják majd a horvát válogatottat.

Összesen 121 komment

polnemkor
2018. július 12. 11:29
Hajrá horvátok! Verjétek le a "franciákat"! Alázzátok le a gőgös csigazabálókat, akik már csak fekete importtal képesek egyáltalán részt venni a futballban!
OrangeOrder
2018. július 12. 08:08
Látom, kezdődik a stadionozás, orbánozás. Bravó!
Edvind Johnsson3.0
2018. július 12. 07:21
Valamit nagyon tudnak ezek a horvátok.
Akitlosz
2018. július 12. 01:25
Nem a franciák várják a döntőben a horvátokat, hanem valami szedett-vedett arabnéger afrikai banda.