Hetilap

Jön a harmadik világháború?

Eszkaláció a Közel-Keleten
VI. évfolyam 16. szám

A kétharmadról és a CEU-ról cikkeznek külföldön

2018. április 16. 11:32

Az április 8-i választásokat kommentálta egy lengyel konzervatív lap, a The Times című brit újság pedig a Közép-európai Egyetem (CEU) kapcsán publikált hazánkról.

2018. április 16. 11:32

A múlt heti országgyűlési választásokat kommentálta legfrissebb számában a Do Rzeczy című lengyel konzervatív hetilap, a The Times című konzervatív brit napilap pedig a Közép-európai Egyetem (CEU) ügyével foglalkozott.

A Do Rzeczyben Olivier Bault francia újságíró Orbán hengere címmel írt kommentárt, amelyben úgy vélte: a választók megmutatták, hogy „határozottan nem akarnak olyan Európát, amelyről (Frans) Timmermans (európai bizottsági alelnök) és társai álmodoznak”. Bault szerint meglepő volt a Fidesz-KDNP ilyen mértékű győzelme, a választásokat megelőző hetekben ugyanis az általa megkérdezett Magyarország-szakértők mindegyike úgy vélte: a kormánykoalíció az abszolút többséget biztosan megszerzi, a kétharmados többséget viszont már nem. 

A The Times úgy vélekedett online kiadásán hétfőn megjelent írásában, hogy „az újabb választási sikerben fürdő” Orbán Viktor miniszterelnök ismét kísérletet tehet a Közép-európai Egyetem (CEU) bezárására. A szerző, Tom Kington a Budapestről keltezett cikkben úgy fogalmaz: a gyanútlan szemlélő számára a CEU ugyanúgy fest, mint a világ bármely más egyetemi campusa, ám az Orbán Viktor vezette magyar kormány szemében az egyetem nem más, mint olyan ügynökök fedőszerve, akiknek célja az ország elárasztása magukat migránsnak álcázó, a fehér keresztény magyar kultúra lerombolására törekvő muszlim terroristákkal, akik sokszor még fertőző betegségeket is behurcolnak.

A migrációval kapcsolatos félelmek választási győzelemhez segíthették Orbánt, az a tény azonban, hogy a szerbiai határon húzódó kerítés felépítésétől eljutott az egyetemek fenyegetéséig, azt mutatja, hogy valójában nem a muszlimok az igazi célpontjai. Magyarországon attól tartanak, hogy a kormányfő célja az elégedetlenkedők hangjának elfojtása – áll The Times cikkében.

(MTI)

Mandiner éves előfizetés féléves áron!

Összesen 30 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
brekker
2018. április 16. 20:09
Mivel teljesen értelmetlen a külföldieknek elmagyarázni, hogy mi a két CEU közötti különbség, legegyszerűbb, ha kibasszuk őket. Bécs egyébként is a világ legélhetőbb váriosa.
dick52
2018. április 16. 16:58
Istenem! Már az angolok is hülyék?
antioxi
2018. április 16. 13:33
No political corretion! CEU a magyarországi konzervativizmussal ellenséges ideológiát hirdet, tanít és képez ellenséges ideológiájú ügynököket ezért Magyarország ellensége. Ki kell utasítani a CEU-t országból, menjenek a vörös Bécsbe. Remélem Orbán nem hátrál meg.
Palepoli
2018. április 16. 12:59
"magyar kormány szemében az egyetem nem más, mint olyan ügynökök fedőszerve, akiknek célja az ország elárasztása magukat migránsnak álcázó, a fehér keresztény magyar kultúra lerombolására törekvő muszlim terroristákkal, akik sokszor még fertőző betegségeket is behurcolnak." A CEU valóban ügynökképző, de ennél sokkal kártékonyabb céljaik is vannak. Meg kell szüntetni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!