Nem értem – kommentár Zárug Péter Farkas cikkéhez

2018. február 08. 18:11

A cionizmus pont azt jelenti Izrael és a zsidóság számára, amit most a magyarság számára jelent kormányunk harca az épülő Negyedik Birodalommal szemben.

2018. február 08. 18:11
Longauer László
Vendégszerző

Megjelent egy egész hosszú cikk a Mandineren, amit egyáltalán nem értek. Szerzője „leleplezi”, hogy Geert Wilders cionista és a Hit Gyülekezete is az.

Ezek nyilvánvaló és köztudott tények, egyik említett sem titkolta ezt soha. A hosszú fejtegetést olvasva az a benyomásom, hogy a cionizmussal van valami baja. Zavaró, hogy nem árulja el, mi a gondja, így csak találgatni tudok, de találgatni meg nem igazán akarok, mert könnyen melléfoghatok. Mondjuk azt tippelném, hogy Zárug Péter Farkas antiszemita-anticionista, aztán kiderülne: szó sincs erről.

Úgyhogy nem találgatok, csak kifejezem értetlenségemet. Nem értem, mi a baj a cionizmussal. Nézzük mit mond a cionizmusról a Wikipédia.:

„A cionizmus a 19. század második felében elindult zsidó nemzeti mozgalom és ideológia, amelynek célja egyrészt a történelmi Izrael területén egy zsidó állam megalakítása, illetve helyreállítása, másrészt a zsidó érdekek védelme a világ más országaiban.”

Nekünk magyaroknak is pont ez a célunk saját országunkkal és a világ más országaiban élő magyarokkal kapcsolatban. Annyi a különbség, hogy nekünk nem kellett újraalapítani Magyarországot! Itt valójában a globalizmus ellentétéről van szó, a cionizmus lényegét tekintve ellentétes a Soros-féle internacionalista liberalizmussal is. (Csak jelezni szeretném, hogy a cionizmus eszkatológiai szempontból is hatalmas jelentőségű téma, az érdeklődőknek itt egy írás a témában.)

Egyszóval nem értem ezt a cikket, talán majd a szerzője segít. De egyet leszögezhetek: a cionizmus pont azt jelenti Izrael és a zsidóság számára, amit most a magyarság számára jelent kormányunk harca az épülő Negyedik Birodalommal szemben.

 

Összesen 84 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
sittes
2018. február 09. 00:13
Szerintem Izraelt gazdasági-technológiai példaként lehetne venni, az lenne a legbölcsebb, mint az állandó rejtett zsidózás..
antidarwin
2018. február 08. 23:41
Zárug cikke tipikus példája a Nesze semmi, fogd meg jól! mondásnak. Miért? Zárug éppen csak a lényegről nem ejt egyetlen mukkot sem, de teszi ezt marhanagy handabandázás közepette. Hogyaszongya: "... a Hit Gyülekezetének, mint egyetlen cionizmust valló keresztény közösségnek ...". Tehát - ha jól értem - Zárug koma megvizsgálta valamennyi magyar keresztény felekezet hitéletét, és ebből vonta le fent idézet következtetését. Namármost, én - speciel - már régebben tapasztaltam Zárug nevű hóhányóval kapcsolatban, hogy bizonyos esetekben éppen csak a tények nem érdeklik, amitől ő nem jön zavarba, mert arcán a bőr metszete nem csekély méretű. Csak úgy tájékoztatom őkelmét- meg az ő eszmetársait -, hogy számos keresztény közösség létezik kis honunkban (nem beszélve a nagyvilágról), amelyik szintén egyetért a cionizmus eszméjével. S ezzel Zárugnak, mint erdélyi gyökerekkel rendelkező illetőnek illene szintén egyetérteni, nem zsigeri indulati elemekkel terhelni a virtuális közteret. De térjünk a lényegre. Mi Wilders mondanivalója? Az iszlám valódi arcának leleplezése. Ezzel Zárug - hogy hogy nem - nem cseppet adós. Ő nem bíbelődik azzal, hogy - példának okáért - az elmúlt pár évben hány ártatlan európai polgár halt bele az észnélküli befogadásba. Vagy azzal, hogy mit állít a Korán a hitetlenekről (segítek: 47. szúra 4. vers: el kell metszeni a torkukat, és hasonlók). Ezek helyett szépen egy platformra kerül a meghülyült Vágó Istvánnal, ugyanis lazán előhúzott egy klasszikus antiszemita kártyát, amit összevissza fejteget - néminemű összeesküvéselmélettel -. És még ezt a bazinagy hógolyót hívják ide-oda szakérteni? Hová süllyedtünk?
pemete jakab
2018. február 08. 21:13
„A cionizmus a 19. század második felében elindult zsidó nemzeti mozgalom és ideológia, amelynek célja egyrészt a történelmi Izrael területén egy zsidó állam megalakítása, illetve helyreállítása, másrészt a zsidó érdekek védelme a világ más országaiban.” Szóval ha a cionizmus egy irredenta nacionalizmus, akkor megkérdezném, hogy mi erről a ballib barátainknak a véleménye. Mert ugye ők a magyar irredantizmusról (ami Trianon miatt revizionizmusként is megjelenik) nincsenek túl jó véleménnyel.
Mich
2018. február 08. 21:08
Nem érdemes a náci-simogató Záruggal foglalkozni... Ez a Longauer meg kifelejti Trianont a képből...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!