Hetilap

Jön a harmadik világháború?

Eszkaláció a Közel-Keleten
VI. évfolyam 16. szám

Molnár Gyula: Ne erős nemzetállamok laza szövetsége legyen az EU!

2017. november 28. 14:17

Az MSZP elutasítja azokat a megközelítéseket, amelyek arról szólnak, hogy erős nemzetállamok laza szövetsége legyen az EU – jelentette ki Molnár Gyula, az MSZP politikusa.

2017. november 28. 14:17

Az MSZP elnöke szerint az elmúlt hét évben súlyosan nőtt az igazságtalanság itthon, és a demokratikus ellenzéknek arról kell beszélnie a következő időszakban, hogy célja egy igazságosabb, európai Magyarország megteremtése.

Molnár Gyula kedden az Európai Unió szociális pilléréről szóló budapesti tanácskozást megnyitó beszédében azt mondta, hogy az ország kettészakadt: néhány tízezer ember az átlagosnál jobban gyarapodott és egyre nő azoknak a száma, akiknek lehetetlen vagy reménytelen bizonyos alapvető szükségleteik kielégítése is.

Ki kell lépni az áldatlan összefogós vitából

Magyarország egyik legnagyobb baja az egészségügy „bűnös leépítése”, nem világos az, hogy „egy magát felelősnek kikiáltó hatalom” hogyan engedhet meg magának ilyen mértékű forráskivonást – mondta. Pártja számára az egyik legfontosabb társadalmi csoport a nyugdíjasoké - közölte, hozzátéve, hogy az MSZP kiszámítható nyugdíjrendszert, -finanszírozást szeretne. Molnár Gyula kifejtette, a világ arra akarja terelni őket, hogy körzetekről, összefogásról és együttműködésről beszéljenek. Ha ők erről beszélnek, mások viszont tartalmi ügyekről, akkor ezzel elveszítik a lehetőségét, hogy megszólítsák az embereket. Arról akarnak beszélni, ami valójában feszíti az embereket – mondta a pártelnök.

„Ha enged minket végre a saját körünk, az értelmiség és a média kikeveredni ebből az áldatlan összefogós vitából, akkor a következő hetekben, hónapokban azt ígérjük, hogy arról fogunk beszélni, hogy hogyan, miképpen kell Magyarországon az egészségügyet megmenteni” – fogalmazott. Molnár Gyula a nyugdíjasoknak azt ígérte, hogy a mai „szétszakított” nyugdíjrendszer helyett megpróbálnak egy olyat kialakítani, amely felül korlátoz, alul pedig gyorsabban felzárkóztatja azokat, akik ma nehéz körülmények között élnek. Ma még mindig több százezren vannak 50 ezer forint körüli nyugdíjjal, és millió körüli azoknak a száma, akik 100 ezer forint alatti nyugdíjból élnek – fűzte hozzá.

Ne erős nemzetállamok laza szövetsége legyen az EU

Az ellenzéki politikus szerint amikor a kormány a nyugdíjasok szemét „megpróbálja kiszúrni” 10-20 ezer forinttal, akkor csak a töredékét adják vissza annak, amit elloptak. Molnár Gyula hangsúlyozta: a demokratikus ellenzék minden egyes pártjának és politikusának a következő időszakban az a feladata, hogy az egészségügy, a nyugdíjak, a szegénység és az oktatás ügyében egyértelmű és világos mondatokat mondjon. „Mást fogunk csinálni és másképp: egy igazságosabb, egy normálisabb, európai Magyarországot” – fogalmazott. Az MSZP elnöke szólt arról is, hogy pártja meggyőződése szerint újfajta minőséget jelent vagy jelenthet Európa életében, amit a szociális pillér elfogadása és majd a megvalósítása jelent.

Amikor az elődök megálmodták az Európai Uniót, akkor egy értékközösségben gondolkoztak, és ma nagyon sokan, populista politikusok megpróbálják ezt az értékközösséget a nemzeti érdekek összességeként felfogni. Ez egy súlyos tévedés – mondta. Molnár Gyula közölte: pártja szerint a szociális pillér elfogadásával, az erről való vitával egy olyan új alapeszméje épült fel az EU-nak, amely gyökeresen új irányt adhat a következő évtizedek fejlődésének. Elutasítják azokat a megközelítéseket, amelyek arról szólnak, hogy erős nemzetállamok laza szövetsége legyen az EU – jelentette ki.

Hozzátette: ez nem jelenti azt, hogy a nemzetállamok erejét csökkenteni kell, de mégis azt gondolják, „a világ és Európa érdeke az, hogy az EU bizonyos kérdésekben képes legyen egységesen, határozottan és bátran fellépni”. Ez nem korlátozza a nemzetállamok szuverenitását, ez erősítheti a közös fellépés lehetőségét – mondta, megjegyezve, hogy ilyen területnek gondolják a gazdasági kérdések jelentős részét, a határ- és a védelempolitikai kérdéseket, valamint a szociális ügyek széles skáláját.

(MTI)

Játsszon és nyerjen páros belépőt!

Összesen 66 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
terel
2017. november 30. 08:54
Rosszarcú
zolizolizoltan
2017. november 29. 13:00
A bérek fezárkóztatása nagy harcot igényel a brüsszeli apparátus ellenében is. Nem látom ezt a harcot az MSZP-nél, csak papolást az integrált európáért. Az integráció önmagában nem hozza el a bérek növekedését és főleg nem hozza el a legalsó 20-30%-os réteg életkörülményeinek emelkedését. Az MSZP részéről azt látom, hogy lefekszik Brüsszelnek minden tekintetben. Ez nem szocdem magatartás. A DK lefekszik Brüsszelnek, mert mindig liberális, profitot támogató párt volt, tehát a DK elvszerűen cselekszik önmagához képest. Az MSZP-nek azonban a munkabérek növelésének szocdem pártjának kellene lennie, ezért nem szabadna felvennie a DK irányultságát. Ennek jelét sem látom. Ilyen szocdem pártra nincs szüksége Magyarországnak. Jobb lenne,ha nem hazudnának, inkább nevezze magát DK-nak az MSZP is.
Pistabá
2017. november 29. 10:08
Az igazság egy vélelem (már többször leírtam) Rákosiék igazsága az volt, hogy elvették a gyárakat, birtokokat a tulajdonosaiktól. A parasztok földjeit névleg nem vették el, csak a TSZ-be kényszerítették őket. Ezt Kádár megismételte. Aztán az ÁVO-sok , munkásőrök unokái az állami javakat magukévá tették, "igazságosan." Botka igazsága az volt, hogy "fizessenek a gazdagok". Molnár igazsága mi?
smarton
2017. november 29. 06:49
Mocskos hazaárulók, nem változtatok semmit! Mentek a levesbe.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!