Szoci végjáték számtalan felvonásban

2017. október 11. 08:47

Botka László lelépése után a fő kérdés: sikerül-e megőriznie egzisztenciáját annak a jó két tucat szocialista funkcionáriusnak.

2017. október 11. 08:47
Somogyi Zoltán
Somogyi Zoltán
Magyar Nemzet

„A politikai eutanázia elnyújtott útját választotta a tíz évvel ezelőtt megroppant, a 2010-es nagymosásban középpárttá összement, mára alaposan elbizonytalanodott Magyar Szocialista Párt. Az egyszerre túl sok, néha nehezen követhető frontot nyitó és azok mindegyikén baráti tűzben megsemmisített Botka László lelépése után a fő kérdés: sikerül-e megőriznie egzisztenciáját annak a jó két tucat szocialista funkcionáriusnak, akiknek elvileg Horn Gyula pártját kellett volna győzelemre vezetniük a 2010-es, a 2014-es és a 2018-as választásokon – és ma már látszik, hogy ez a cél lebeg a szemük előtt 2038-ra vonatkozóan is. Vajon meglesz-e 2018-ban ismét a tíz százalék körüli eredmény, mint 1990-ben, amikor ennyien voksoltak arra az MSZP-re, amely akkor nagyon ciki és a nyilvánosság előtt nehezen vállalható volt? S ha a tíz nem lesz meg, akkor meglesz-e az öt? Az MSZP vezetőinek most igazán fel kell kötniük a nadrágjukat, hogy rajtuk maradjon.

Csökkentek az ambíciók, ez kétségtelen. A szocialisták csendes apátiával fogadják, hogy bő évtizede – afféle szenvedő szerkezetben – csak történnek velük az események, és már régen nem alakítják őket. Máskülönben hogyan lehetséges, hogy nem lett igazi botrány és vizsgálat abból, miként adhatott engedélyt fél évvel a választások előtt a »kiváló fideszes kapcsolatokkal bíró« imázsú Molnár Zsolt az üstökösként felbukkanó Lattmann Tamásnak arra, hogy elmondja országnak-világnak: korábban ő volt a miniszterelnök-jelölt, és Botka László megjelenésével az MSZP vezetői átverték őt.

A puccs ráadásul olyan régi motorosok elvesztésébe is került, mint Ujhelyi István exalelnök, akit sokan az MSZP határozott ellenzéki politikát akaró miniplatformjának politikusai közé sorolnak. Erről kérdezte Kálmán Olga is Molnár Gyulát abban a második médiatörténeti interjúban (az első Rónai Egoné volt Lattmann Tamással), amelyben aziránt érdeklődött, hogy mégis ki és hogyan »hekkelte meg« pártja miniszterelnök-jelöltjét, és ez mennyire érdekli a párt elnökét. Milyen helyzet és mekkora politikai botrány kell ahhoz, hogy az ismert műsorvezető a beszélgetés logikájából egyenesen következtetve megkérdezhesse: »Mondja, elnök úr, nem véletlenül ön a Fidesz beépített embere?« Hogy juthatott az MSZP idáig?”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 51 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
nyugalom
2017. október 15. 14:06
Lehet, hogy czegledy et segitsegere szamitanak nehanyan, de most mintha megfeneklett volna.....
szekula
2017. október 11. 13:23
Na, az önfelszámolási szakértő megszólalt. Somogyi felszámolta már az MDF-et, a Hírszerzőt (azon keresztül a hvg.hu-t), majd enmagát is tévés műsorvezetőként. A döghalál expertje.
zakar zoltán béla
2017. október 11. 13:06
A vég= Olga, Csintalan a 'Hír tévén", Somogyi,...a "MN"-ben.
SilentBob
2017. október 11. 13:04
Tagok - Szabad Piac Alapítvány http://www.szabadpiacalapitvany.hu/about/members Magyar ellenzéki írta a Magyarországot szidó cikket a Washington Postban Véleménycikk olvasható a Washington Post internetes kiadásában. Két szerzője van, az egyik Hajba Máté, a másik egy állítólag amerikai állampolgár, Dalibor Rohac, de mindkettejüknek köze van a magyar, ellenzéki intézethez, a Political Capitalhoz. Annak idején sokan beszéltek arról, hogy a háttérben az akkor már a Fidesszel szembeforduló Simicska Lajos a támogatója. Veszprém tele volt a plakátjaival, míg a Fidesz alig tudott abban az időben plakáthelyet szerezni a körzetben. Tagja az alapítvány vezetőségének Seres László, a Hvg.hu publicistája, Nehéz-Posony Márton jogász és Széky János, az Élet és Irodalom újságírója is – valamennyien közismert, ellenzéki újságírók. A véleménycikk lényegében egy ötpontos követelés a nagyhatalmak felé, Magyarország ellen. Egyrészt szeretnének egy André Goodfriend-típusú amerikai diplomatát Magyarországra, másrészt nem akarják, hogy Trump találkozzon Orbán Viktorral. Természetesen kemény büntetést követelnek a Soros-egyetem miatt is, és az Európai Uniótól és Németországtól is azt várják el, hogy megfenyítsék a magyar kormányt. Érdekes egyébként, hogy a két milliárdos, Soros és Simicska emberei mondhatni hogyan találkoznak egy számukra fontos, közös ügyben. Ugyanis a Soros-közeli Hajba Máté véleménycikkéről Simicska Lajos újságja, az Index azonnal hazudik. Az Index alcímében – a hirkereso.hu-n egyértelműen látszik, bárki számára olvasható – úgy írnak Hajba Mátéról, mintha ő a Washington Post újságírója lenne. Pedig dehogy is az. („A Washington Post újságírója szerint itt az idő, hogy Trump megmutassa, hol a határ." – ez az Index alcíme). Ami, ugye, nem igaz. Hiszen Hajba Máté nem a Washington Post újságírója, az írás pedig csak egy véleménycikk. Vagyis, nem az újság álláspontját jelenti. http://www.origo.hu/itthon/20170504-magyar-ellenzeki-irta-meg-a-magyarorszagot-szido-cikket-a-washington-postban.html
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!