Merkel: Nem mondhatja azt egy kormány, hogy nem érdekli az Európai Bíróság ítélete

2017. szeptember 12. 10:42

„Nem lehet elfogadni, hogy egy kormány azt mondja, őt nem érdekli az Európai Bíróság ítélete” – mondta Angela Merkel egy keddi interjúban. A német kancellár szerint az októberi csúcson beszélni kell arról, hogy mi lesz Magyarország sorsa.

2017. szeptember 12. 10:42

Elfogadhatatlannak nevezte az Európai Bíróság döntésének semmibe vételét Angela Merkel német kancellár egy keddi interjúban a menekültek európai uniós tagországok közötti elosztásával összefüggésben.

A Berliner Zeitung című lapban megjelent interjúban elmondta, hogy az uniós menekültpolitika nehéz ügy, és sokat kell még rajta dolgozni. A tagállamok egyetértenek a külső határok védelmében, a nemzetközi fejlesztési segélyezésben, a menekülésre késztető okok felszámolásáért folytatott küzdelemben, és abban is, hogy migrációs partnerségi kapcsolatot kell kialakítani afrikai országokkal. A formálódó új uniós menekültügyi rendszer legtöbb alapelvében is egyetértés van, mindenekelőtt abban, hogy a korábbinál nagyobb válságtűrő képességgel rendelkező rendszert kell felépíteni. A menekültek „szolidáris elosztását” pedig a 28 közül „csak három-négy ország utasítja el mereven”, és a kvótaperben hozott bírósági döntés után már a szlovák kormányfőnél is „érzékelhető elmozdulás”.

Azt viszont „nem lehet elfogadni, hogy egy kormány azt mondja, őt nem érdekli az Európai Bíróság ítélete” – jelentette ki Angela Merkel. Arra a kérdésre, távoznia kell-e ezért Magyarországnak az EU-ból, a német kancellár azt mondta, hogy az ügy egy „nagyon alapvető kérdést érint”, mert az EU a jog uralmát jelenti, és erről „beszélnünk kell majd” az októberi uniós csúcson.

A magyar és a szlovák kormány 2015 decemberében fordult keresettel az Európai Bírósághoz a 120 ezer menedékkérő áthelyezését célzó, kötelező jellegű mechanizmus ügyében, amelyet az uniós belügyminiszterek minősített többségi szavazással, mások mellett Magyarország és Szlovákia ellenkezése dacára fogadtak el néhány hónappal korábban.

A keresetet múlt szerdán kihirdetett döntésében elutasította a luxembourgi székhelyű testület. Orbán Viktor miniszterelnök múlt pénteken a Kossuth Rádióban kijelentette, hogy a bíróság ítéletét tudomásul kell venni, de ez nem ok arra, hogy Magyarország megváltoztassa bevándorláspolitikáját, és nem fogja engedni, hogy Magyarországot „bevándorlóországgá” változtassák.

(MTI)

Összesen 244 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Sándor
2017. november 10. 13:36
A bevándorláspolitika esetében nem ruháztunk át semmilyen jogkört az Európai Unióra, így a magyarokat illeti meg az a jog, hogy eldönthessék, kivel kívánnak együtt élni. - ˝Teljesen világos˝, hogy míg a menekültpolitika közös, addig a bevándorláspolitika nemzeti hatáskörbe tartozik. https://tv2.hu/musoraink/mokka/247054_gulyas-europa-hagyomanyos-ertekeit-szeretnenk-megorizni.html
Sándor
2017. november 10. 13:33
The Times, ... Németország Európa terrorközpontja. https://www.hirado.hu/2017/11/06/nemetorszag-az-europai-terror-kapujava-valt/
Sándor
2017. november 10. 13:31
Nézem a stockholmi tragédia biztonsági kamerával rögzített képét, - a jeges félelmet, és - a száguldó teherautót, ami után kő kövön nem marad. A nyitott társadalom csődje. London keresztény templomaiból mecsetek lesznek, a legnépszerűbb fiúnév ma már a Mohamed, a belvárosban sétálni pedig nem életbiztosítás. Aki túléli, azért éli túl, mert a száguldó teherautó, a kultúránk elleni nyílt attak a komótos sétálókban is aktiválja a sprintereket, felébreszti az életösztönt, ... a nyitott társadalom hívei, a cinkostársaikkal pedig ott állhatnak a ceu ablakában, és vakarhatják a szakállukat… http://kotelekblog.hu/blog/nyitott_tarsadalom_avagy_az_onvedelem_feladasa
választópolgár
2017. szeptember 13. 04:05
"A tagállamok egyetértenek a menekülésre késztető okok felszámolásáért folytatott küzdelemben, és abban is, hogy migrációs partnerségi kapcsolatot kell kialakítani afrikai országokkal." Nézzünk egy azaz 1, afrikai országot: Nigéria: az elmúlt 3 évben majdnem Magyarországnyival, 9(!) millió fővel nőtt a lakossága. Ezt nem tudod megoldani merkel: https://www.youtube.com/watch?v=ceFQLvNFl1A
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!