Hetilap

Jön a harmadik világháború?

Eszkaláció a Közel-Keleten
VI. évfolyam 16. szám

Nem fogadja el a jogerős ítéletet a jegybank alapítványa

2017. február 15. 13:47

A Pallas Athéné Domus Animae a Kúriához fordult.

2017. február 15. 13:47

A Magyar Nemzeti Bank egyik alapítványát, a Pallas Athéné Domus Animae Alapítványt az MSZP-s Tóth Bertalan perelte be azért, hogy kiderüljön, kik kapták az alapítvány pályázati pénzeit.

A bíróság elsőfokon, majd másodfokon is a szocialista politikusnak adott igazat, mondván a jegybank alapítványainak pénzei közpénznek minősülnek, így közérdek, hogy abból kiket támogatnak.

Az MNB alapítványa azonban ezt nem fogadta el, és a Kúriához fordult felülvizsgálatért. Döntés márciusban várható az ügyben – írja a hirtv.hu.

Frissítés

A Pallas Athéné Domus Animae Alapítvány az ügy kapcsán a Mandinerrel azt közölte: „délután a honlapjukon megjelent »Nem fogadja el a jogerős ítéletet a jegybank alapítványa« című HírTv tudósításra hivatkozó cikkükben valótlanul állítják azt, hogy »a jogerős bírósági döntés ellenére sem adja ki a Magyar Nemzeti Bank alapítványa, a Pallas Athéné Domus Animae, hogy kiket részesített pályázati pénzben.« Az igazság ezzel szemben az, hogy a Pallas Athéné Domus Animae Alapítvány minden támogatásokra vonatkozó adatot megküldött Tóth Bertalan képviselő úrnak, és azok frissített változata elérhető a PADA Alapítvány honlapjánAz Alapítvány a felülvizsgálati kérelmét azért nyújtotta be, mert a másodfokú ítélet nem vonatkozott a magánszemélyek adatainak kezelésére.” 

Játsszon és nyerjen páros belépőt!

Összesen 34 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Sötétbenbújkálóellenforradalmár
2017. február 15. 22:07
Egyáltalán. Mi az, hogy jegybank alapítvány. Már itt elakad az egész? Mit csinál az miért, kinek? Nem külföldi pénzeket rabolnak itt le tesókáim hanem a tieteket, de csak izguljatok a dulva nolvég beavatkozás miatt. Ennyit bítr az agyatok.
Zokni
2017. február 15. 19:55
Tehát a "...másodfokú ítélet nem vonatkozott a magánszemélyek adatainak kezelésére..." - indoklás elsőre időhúzásnak tűnik. Azt hiszem, hogy a nyertes személyek neve, és a projektek (miért utazott, hová utazott, min dolgozik) megnevezésénél több nem is kell. Mindenesetre érdekes célok olvashatók már most is a listában. Az egyiket kiemeltem, mert találtam róla egy "értő" kritikát (az "Unortodox Különcök" című könyv 7.850.000 Ft). Ismert, hogy Lovas István működése Magyarországon az undorító, és a hányingert keltő jelzőkkel minősíthető, tekintve, hogy "közírói" munkásságát Izrael ellenesség, és általában a zsidók elleni éberség jellemezte, ami meglehetősen szűk érdeklődési terület, különös tekintettel arra, hogy ez a vidék MÁR nem a hitleri Németország hatóköre... Ezért itt nyilvánvalóan valamiféle segély kiutalásáról beszélhetünk. (De a kritikából is kiderül.) Tehát a cikk: "Nem kertelek: ez a könyv hatalmas csalódás. Ha valakiben, akkor a Magyar Nemzet egykori brüsszeli tudósítójában meg kellett volna lennie a potenciálnak, hogy egy izgalmas, konteóktól sem mentes könyvben magyarázza el, miért állja meg a helyét nemzetközi összehasonlításban is az unortodox magyar gazdaságpolitika. Nehéz elfelejteni azt a lendületes nyílt levelet, amelyben az idén hetvenéves szerző szarevésre szólította fel a Magyarországon külföldi tudósítóként tevékenykedő „seggfejeket”, amiért azok túl sokat kritizálják az Orbán-rendszert. És akkor még nem is beszéltem a szerző bátor kiállásáról, amikor arra kérte Putyin elnököt, hozza már el hazánkba a Russia Todayt. A híres lovasi energia azonban sajnos csak az első pár oldalig futotta, amikor is arról elmélkedik, miért nem volt képes a nemzetközi kapcsolatok tudománya semmiféle mértékadó tanulmányt kitermelni arról, hogy milyen szerepet játszik a bátorság a nemzetközi politikában. Ha ugyanis ez megtörtént volna, ma lenne valódi, objektív és tudományos magyarázat arra, hogy Magyarország miért ott tart, ahol. Szerzőnk egy spektrumot is felrajzol, ami, ha jól értjük, úgy néz ki, hogy egyik végében megtaláljuk Orbán Viktort, a bátort, a másikban pedig majdnem mindenki mást, azaz a neoliberalizmus és a washingtoni konszenzus szekértolóit. Megvallom, erről az elméletről egy teljes könyvet is szívesen olvastam volna. Érdekelt volna, miképpen tesz például szerzőnk tudományos igényességgel különbséget bátorság és vakmerőség között. De ehelyett nem kapunk mást, mint kétszáz oldalnyi sajtószemlét a maláj, az izlandi és a magyar gazdasági válságról, külön-külön. Összegezni, hasonlóságokat kimutatni meg se próbál. Mint ahogy tanulság sincs nagyon, ha csak nem számítjuk azt, hogy aki a magyar kormányt kritizálja, az mind velejéig romlott és gyáva. Kairosz Kiadó, 2015, 268 oldal, 3000 Ft (B. S. K. Mancs)
noMores
2017. február 15. 17:34
A TOLVAJ FIDESZES KURVA ANYATOKAT, AZT!
Nannyó
2017. február 15. 15:45
Én is a szocialista politikusnak adok igazat.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!