Hetilap

Jön a harmadik világháború?

Eszkaláció a Közel-Keleten
VI. évfolyam 16. szám

Juncker: Luxemburg jogállam, nem adóparadicsom

2015. szeptember 17. 14:11

Tagadta Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke, hogy miniszterelnöksége alatt adóparadicsommá tette volna Luxemburgot. Junckert az Európai Parlament egy különbizottsága hallgatta meg, miután tavaly kiderült: nemzetközi nagyvállalatok egész sorát csábították Luxemburgba különböző egyedi adókedvezményekkel.

2015. szeptember 17. 14:11

Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke, Luxemburg volt kormányfője csütörtökön egy EP-különbizottság előtt tagadta, hogy miniszterelnökként adóparadicsommá tette a nagyhercegséget. A különbizottságot annak nyomán hívták életre, hogy tavaly ismeretessé vált: nemzetközi nagyvállalatok egész sorát csábították Luxemburgba különböző egyedi adókedvezményekkel. A különbizottság időközben kiterjesztette tényfeltáró tevékenységét más uniós országokra, az általuk követett adóztatási gyakorlatra is.

Juncker, aki 18 éven át volt a kicsiny, de igen fejlett pénzügyi szolgáltatási szektorral rendelkező nyugat-európai ország kormányfője, a csütörtöki meghallgatáson tagadta, hogy az adóelkerülés lehetőségét teremtette meg Luxemburgban. „Az adóhatóság az érvényes jogot alkalmazta, a kormánynak erre nem volt befolyása. Luxemburg jogállam” – mondta Juncker a bizottság előtt.

Juncker azóta, hogy tavaly az uniós javaslattevő-végrehajtó intézmény élére került, többször hangsúlyozta: az európai adózási rendszer igazságtalan és áttekinthetetlen, és egyes cégek – visszaélve a nemzeti adószabályok közötti különbségekkel – gyakran ki tudnak bújni adófizetési kötelezettségeik alól. Az általa vezetett brüsszeli bizottság olyan adóügyi intézkedéscsomagot terjesztett elő, amelynek értelmében minden vállalkozásnak ott kellene adóznia, ahol a nyeresége ténylegesen keletkezik.

Az EP tavaly novemberben leszavazta az Európai Bizottsággal szemben a francia radikális jobboldali Nemzeti Front képviselői által benyújtott bizalmatlansági indítványt, amellyel a benyújtók elsősorban Juncker távozását akarták kikényszeríteni ugyanebben az ügyben. Ezt követően, tavasszal hozta létre különbizottságát az Európai Parlament.

Játsszon és nyerjen páros belépőt!

Összesen 37 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Qsza
2015. szeptember 17. 19:44
Én bírtam a vén bohócot, bár egy Schultz-Verhoefstat mezőnyből nem nehéz kiemelkedni. Tulajdonképpen azt csinálta, ami egy rendes nemzeti kormány dolga: a saját országa érdekét helyezte a többieké elé. Ebből is látszik, hogy Európa ezért nem lesz, nem is lehet soha egységes unió, csak nemzetállamok együttműködési kerete.
luga
2015. szeptember 17. 18:08
Ezek a senki által meg nem választott, zsarolható alakok szabják meg Európa irányát. A vezető hatalom kancellárnőjének évekig lehallgatták a telefonját. Ki tudja, őt mivel zsarolják? És folyik zavartalanul Európa iszlmizálása.
12345
2015. szeptember 17. 17:39
ez az ember EU vezető trágyadobjának méltó megkoronázása..
tango47
2015. szeptember 17. 17:03
Az az igazság, hogy a Luxemburgban elkövetett disznóságai nem érnek fel azzal a kárral, amit az EU vezetőjeként(?) tehetetlenségével és inkompetenciájával az egész földrész ellen elkövet. Az EP (szintén hülyék gyülekezete!) megszavazta a semmire sem jó kvóte-törvényt, ami már holnap aktualitását veszti. Ha nem mozdítják el a helyéről a mai eu-s vezetést, akkor a népharag fogja azt megtenni, de akkor már nem is kell majd vezetőket választani, mert nem lesz EU.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!