Az MSZP szégyene is

2012. április 17. 20:31

A Demokratikus Koalíció frakcióalakításának megakadályozása botrány.

2012. április 17. 20:31
Lánczos Vera
Galamus

„A Demokratikus Koalíció frakcióalakításának megakadályozása botrány. Pontosabban óriási botránynak kéne lennie, ha demokratikus jogállamban élnénk. A súlyos demokráciadeficit azonban nemcsak a jogállamot módszeresen lebontó kormánykoalíció pártjait jellemzi – igaz, őket áthatóan és alapvetően –, hanem az ellenzéki pártok demokrácia iránti elkötelezettségét is megkérdőjelezi, hogy ezt tűrték. (...)


Az MSZP-nek nemcsak néha és két mellékmondatban kellett volna elmondania, hogy nem ért egyet a frakcióalakítás megakadályozásával; nem csak általában tiltakozva, az egyéb képtelen házszabály-változtatások egyikeként kellett volna kezelnie ezt a kérdést, hanem élből, hangosan, mert súlyos a felelőssége amiatt, hogy az önkényeskedő rezsim időt nyerhetett, és általános jogalkotási kérdéssé maszkírozhatta azt a szándékát, hogy ellehetetlenítse egy új ellenzéki párt parlamenti jogosítványainak gyakorlását. 

Úgy tűnik, nem értik, hogy az egész demokratikus ellenzéki működés cselekvési tere csökken ezzel. Az egész demokratikus ellenzék tekintélye erodálódott, ha tudatában vannak ennek, ha nem, mivel képtelenek voltak ebben a fontos ügyben egységet mutatni. Ám az igazi baj mégis az, hogy mindazok érdekérvényesítése csorbulhatott súlyosan megint, akik arra várnak, hogy a demokratikus ellenzék végre magára találjon, a lehető leghatékonyabban működjön.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 154 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
mferencne
2012. április 18. 14:29
Miért is lenne botrány??Az a botrány,hogy Gyurcsány még mindig a parlamentben van!!Soha senki nem választotta meg!,sem miniszternek,sem képviselőnek.
Secnir
2012. április 18. 11:13
ómájgád! mennyi szellemileg alultáplált van itt? a legrosszabb, hogy valamennyire ismerik valamelyik törvény valamelyik részét, és egyből arra hivatkoznak. beszarás. komolyan. szívesen leírnám mégegyszer, de már több helyen megtettem, így csak linkelek: http://varanus.blog.hu/2012/04/17/ki_lesz_ii_orban_kaya_ibrahimja/fullcommentlist/1#c16404700 az első tegnapi kommentem. részletesen itt: http://varanus.blog.hu/2012/04/18/kover_gyurcsany_spindoktora gyengébbek kedvéért (meg dyslexiások miatt) pár szóban: 10 fő kilépett az mszp-ből. házszabály szerint (NEM VÁLASZTÁSI ALAPON) 6 hónap múlva léphet be/alakíthat frakciót. 5 hónap 3 hét elteltével házszabályt módosítják 6 hónap -1 nap határidővel, -visszamenőleges hatállyal. DK trükközik, megerősítő népszavazást kér. így próbál időt nyerni. elküldi lezsáknak ÉS kövérnek. lezsák egy nap elteltével a törvényt aláírattatja kövérrel. dupla törvénysértés: lezsák házelnökként házszabályt, kövér köztárs. elnökként alkotmányt sértett. viszlát, mehet a levesbe mindekttő. a cikk, amiről szó van, pedig az mszp-t teszi bűnössé (lezsák és kövér helyett), mert ha az mszp kilépéskor azt nyilatkozza, hogy 10 tagja ÚJ frakciót alapít, akkor egyrészt azonnal van DK, másrészt mesterházy elismeri, hogy vereséget szenvedett gyurcsánytól (ő is), és kettészakadt az mszp. így meg megpróbálta megőrizni a látszatot, hogy mégsem szakadt ketté a párt. tisztelt félkegyelműek, ennyi volt a parlamenti szájbarágó, az index rovata. további jó vitatkozást afelett, hogy ki mit csinált.
Sebaj Tóbiás
2012. április 18. 10:00
Ez egyébként tényleg gusztustalan pitiánerség. Akik meg hörögve helyeslik, gondolják meg, ezeket a manusokat valahogyan mégis csak a választók szavazták be a Parlamentbe, és ugyebár létezik olyasmi, legalábbis elméletben, hogy képviselői szabadság. És végül, ha mondjuk Gyurcsány a Fideszbe akarna átülni, ami nettó 180 fokos fordulat lenne a részéről, és a választói totális pofánköpése, azt nem tiltaná semmi. De hogy egy másik pártot gründoljon, és azzal frakciót alapítson az tilos.
drieno
2012. április 18. 08:49
verocska érvelésében nem csak egy hatalmas luk van mégpedig az, hogy demokratikus jogállamban sem a maszop , sem a dk képviselői már réges régen nem foglalkozhatnának közügyekkel, esetleg most kezdhetnének visszaszivárogni abba demokratikus jogállamban a pártlistán parlamentbe került képviselők visszaadják a mandátumukat, ha kilépnek az őket jelölő pártból
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!