Fucsovics Márton bejutott a fináléba

2018. május 25. 18:10

Szetthátrányból fordítva, 2:6, 6:4, 6:1-re legyőzte a hatodik helyen kiemelt amerikai Steve Johnsont.

A hazai szövetség Facebook-oldala alapján a 26 esztendős játékos 34 év óta az első magyar, aki döntőt játszhat ATP-versenyen. A pénteki meccsen az első szett 35 perc alatt lett a világranglistán 47. riválisé, aki a másodikban is 3:0-ra vezetett. Innentől Fucsovics (60.) sorozatban öt játékot nyerve kiegyenlített, majd a döntő játszmában is ő irányított, s végül 1 óra 58 perc alatt diadalmaskodott.

A nyíregyházi teniszező egy nappal korábban két szettben legyőzte a kétszeres címvédő, harmadik helyen kiemelt, háromszoros Grand Slam-győztes svájci Stan Wawrinkát. A szombati döntőben a német Peter Gojowczyk (49.) lesz Fucsovics Márton ellenfele.