Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Hányszor kell még lassan mondani, hogy a Mandiner is megértse?
Olvasson többet a témában! Európai Unió, mandiner, Tallián Miklós, EP, EU, vélemény.
2012. február 9. 19:55

Az európai politikai kultúra és elvek betartása a lényeg, és nem a mezei nünükék jogairól van szó, hanem a bíróságokról meg ilyesmiről.

 

„Egy. Nem a kibaszott szervezeti hatáskörök kérdése a lényeg. Nem az a lényeg, hogy ki mire kötelezhet. Elhiszem, hogy a papíron az elvek és a hagyomány talaján álló, valójában a »ha van rá formális jogi lehetőség, akkor erkölcsileg sem kifogásolható« gondolkodásmódban dolgozó létező jobboldalnak ez felfoghatatlan, de nem, nem az a lényeg. Az európai politikai kultúra és elvek betartása a lényeg, és nem a mezei nünükék jogairól van szó, hanem a bíróságokról meg ilyesmiről.

Kettő, teljesen mindegy, hogy az ET mennyire hivatalos szerv, a Magyarországra kényszerítő erővel bíró Bizottság az ő véleményét fogja magáévá tenni sokkal inkább, mint egy olyan kormányét, amelyik a legelemibb szinteken rendszeresen átbaszta, kezdve ott, hogy nem a törvények beterjesztett verzióit küldte vizsgálatra.

Ennyi.”

 

A bejegyzés trackback címe: http://mandiner.hu/trackback/32824


Kommentek (100 db) időrend | fordított időrend | értékelés szerint



Tipikus balos szemét, érvelés nélkül a gyengébbek (libsik)kedvéért a "nem az a lényeg" nem érvelés.

Egy mondaton belül a"magáévá tenni" és az "átbaszta". Nem koherens a stílusod, talján.

Magyarán: a 2/3 nem demokratikus, mert az magyar. Az EU-ban mi vagyunk többségben és sokkal nagyobb tőke áll mögöttünk, mint a magyar. A demokrácia le van szarva, ha balliberális. A törvényeket úgy értelmezzük ahogy akarjuk, de ez rátok nem vonatkozik. Göncz Kinga és a TASZ az EU ti csak rabszolgák lehettek!

Jóember. "Európai politikai kultúra" nem létezik. Az egy tarkabarka fikció. Ennek a "kultúrának" része az üvöltöző Kohn Bandi, Angela Merkel, az Európa Tanácsban a kommunista frakció - sőt még maga is része ennek az "európai politikai kultúrának" - vagy inkább zavaros antikultúrának.

Válaszok:
Pelso | 2012. február 9. 20:30

Mellesleg az EU még valóban nem jutott el a "mezei nünükék" jogáig, de a nyulak, a tyúkok ketrecjogáig és az egyenes uborka jogáig igen.

Válaszok:
gyaloghartur | 2012. február 9. 21:02

Inkább az apja faszára! Az egész emberiség jobban járt volna.

Válaszok:
narmer | 2012. február 10. 22:30
Tehetetlen Dodó 2012. február 9. 20:11

Hányszor kell még lassan mondani, hogy a Tallián is megértse?

Le van szarva az egész EU, ha semmi másra nem képesek, mint az úgynevezett európai kultúrára hivatkozva terrorizálni a nekik nem eléggé tetsző módon "önállóskodó" országokat.

Válaszok:
El Topo | 2012. február 9. 20:33
Justicia | 2012. február 9. 20:53
Biomechanoid | 2012. február 10. 00:17
butapesti | 2012. február 10. 09:57

Hát én nem nagyon bírom a republikánus fanokat, de a cikkírónak igaza van.

Egyébként sokáig meglehetősen kevés figyelmet kapott a fideszesek bíróságokkal kapcsolatos ügyködése.

Pedig a gazdasági jogbiztonság kérdésén keresztül kihatással lehet a külföldi tőkebefektetések mennyiségére. Is.

Ami már sokaknak izgalmas téma lehet.

Válaszok:
Senye Péter | 2012. február 10. 14:57

„Nem a kibaszott szervezeti hatáskörök kérdése a lényeg.”

Ha ez tényleg ergé posztjára válasz, akkor Miki, basszadmeg (csak hogy a jó édes anyádtól tanult stílusodat átvegyem), kurvára lényeges a szervezeti hatáskör ebben az esetben. :)

Mondom.
A liberálisok mindaddig egyetértenek mindenféle mondandóval, mert ők liberálisok, mindaddig, amíg nem ütközik az általuk elképzelt liberális gondolkodással.
:)
Ostobák.

Válaszok:
imres | 2012. február 9. 20:20

Az egyik "mindaddig" fölösleges.

Plágium!
Ez a lassan mondom duma Lendvai Ildi nénié...

"Hányszor kell még lassan mondani, hogy a Mandiner is megértse?"

Én ugyan nem vagyok a "Mandiner", de tőlem akár szótagolva is mondhatod.

Akkor is az a véleményem, hogy értelmetlen zagyvalék.

Válaszok:
imres | 2012. február 9. 20:47

"Az európai politikai kultúra és elvek betartása a lényeg"
Az mi?
Mert én a rendszerváltás idején még azt hittem, hogy tudom.
A hitem egy kicsit gyengült:
- Amikor Európa egy szót sem emelt a volt pufajkás, volt MSZMP PB- és KB-tag Horn Gyula hatalomra kerülése ellen. (A liberálisok meg szemérmesen lesütötték a szemüket, hogy hazai reprezentánsaik az utódpárttal léptek szövetségre. Máig sem érik, hogy a liberálisokat nem a Fidesz velük ellenségessé váló viszonya, hanem az MSZP és a köreikben elharapózó korrupció őrölte fel.)
- Amikor a D209-es ügy kipattanása után Medgyessy hatalmon maradása egyáltalán nem zavarta Európát. (Akkor árulták el a liberálisok másodjára a demokráciát.)
- Amikor Gyurcsány trükkjeihez asszisztált az EU. (Az SZDSZ negyedik árulása, a harmadik a december 4-i volt, a népszavazáskor.)
- Amikor 2006 ősze után Gyurcsányt nem tekintették persona non grata-nak.
- Amikor a 2006-os rendőri túlkapások miatt (SZDSZ negyedik árulása) az EU nem lépett fel.
- Amikor a szlovák nyelvtörvényt szó nélkül hagyta az EU.
- Amikor az EU-nak a PC szöveg fontosabb a leszakadók felemelése érdekében indított hatékony programoknál.
- Amikor a jogos kritikákat nem érezve elég hatásosnak elképesztően túlzó, igaztalan vádakkal a magyar kormányt az ellenzék kottájából játszik mind az EB, mind az EP.

Az európai értékek és elvek mára kiüresedett illúzióknak tűnnek.

Válaszok:
julianus | 2012. február 10. 00:15
Zokni | 2012. február 10. 12:08

Pont az volt a kiválasztási kritérium hogy ne értsék az ilyen dolgokat...

"Húzzon kotont Orbán a fejére!"

Íme, ez a stílus Orbán européer kritizálóinál.
Melyikük osztja ki az ilyen semmirekellő gyűlölködőket?

"Az európai politikai kultúra és elvek betartása a lényeg"

Ebben egyetértek az íróval.A be nem avatkozás elve, a görög, római kultúrára épülő civilizáció további fenntartása, a család központúság, a keresztény hagyományokra épülő erkölcsök betartása lenne kívánatos. De lehet, hogy a cikk írója nem ezekre gondolt?

"amelyik a legelemibb szinteken rendszeresen átbaszta"

Ebben is egyetértek. Kamu számokkal teletűzdelt költségvetést küldeni, választások ide, választások oda tényleg elfogadhatatlan. De lehet ebben is másra gondolt a szerző, persze a törvénytervezeteken túl. Aminek meg a nevében is benne van, hogy tervezet, tehát változhat még a végleges, elfogadott állapotig.

És persze a cikk írójának agyára jótékony farkasvakság telepszik, ha valahol némi kettős mércét látna. De azért a Mandinert tudja baszogatni, hogy egyem azt a tisztán látó, objektív szívecskéjét.

De létezik. Csak abba a primitív fidesz kft nem fér bele.

Persze hogy le van szarva az EU. De a pénzeszközt azt azért küldje, serényen, különben miből lopná össze magát a narancsbagázs?

Válaszok:
Tehetetlen Dodó | 2012. február 9. 20:35

Ez egy talján.

Tehetetlen Dodó 2012. február 9. 20:35

Csak hogy okulj pénzeszköz-ügyekben:

http://www.econom.hu/az-unios-..

Válaszok:
El Topo | 2012. február 9. 20:40
egykettő | 2012. február 9. 20:58

Szivattyúosztály jobbra a második ajtó.

Ki lehet lépni az EU-ből. Tudod merre van Záhony, nem?

Válaszok:
Biomechanoid | 2012. február 10. 00:14
k33 | 2012. február 10. 04:06

micsoda értelmetlen maszlag ez, hihetetlen

"az európai kultúra betartása"

hova tartod be az európai kultúrát, azt a kib.szottat(csak azért, hátha ettől neked is érthetőbb lesz), tolerolibbant ökör? vagy inkább belógattak eléd valamit, amiről azt hiszed, hogy az az?

a kulturált franciák és olaszok , bocs, ejrópaiak a "menekült" romákat előbb félholtra verték, aztán hazatoloncolták románföldre, minden külön polgári jogvédelem nélkül

szerintem lenne nemulass, ha ezt az ejrópai kultúrát tartanánk be mi is, lehet, hogy még a nato is megbombázna - nem lehetetlen, hogy hillaryék már erre készülnek, ha netán mégis a republikánusok állnának jobban, lecsapnak a fasiszta Magyarroszágra, a'la "wag the dog"

Ez a fasz Tallián irja:
"Az európai politikai kultúra és elvek betartása a lényeg..."
Hol élsz te?! Majd, kb ötven év múlva, majd ha a biboldó kommunistáknak még a gyerekei is kihalnak a politikából, majd ha,a gyepet mi is már 200 éve nyirjuk, majd ha, majd ha, majd ha ...

Érted, ugye kisfiam? Majd ha felfogod, hogy hol élsz, akkor firkálj ilyen hülyeségeket.

Nos, hogy kicsit konkretizáljuk előző hozzászólásomat.

Mert úgy általában európai kultúráról beszélni - tipikus semmitmondás.

Az európai kultúra része-e:
- a demokrácia igenlése,
- a különféle értékek, gondolatok iránti tolerancia,
- a Benes dekrétum,
- a De Gaulle-i egyszemélyes alkotmány,
- a svájci népszavazás az idegenek szokásainak korlátozásáról,
- a britek elzárkózása az európai folyamatoktól,
- a királyság, köztársaság, hercegség,stb... államformák,
- az IMF helytartók kinevezése Görögországba és Olaszországba,
- a Molotov-Ribbentropp paktum,
- Katyn,
- a kisebbségi nyelvhasználat korlátozása,
- a keresztény, zsidó, muszlim, cigány közösségek léte,
- Auschwitz, Dachau,stb...
- a svájci banktitok,
- a 2006 őszi törvénytelenségek,
- Trianon és a párizsi békeszerződés,
- az 1956-os magyar forradalom, a Szolidaritás, Vaclav Havel, 1989, a berlini fal,
- Diana és a brit királyi család...

Lehet folytatni a sort.

Mikikém! Most akkor te tulajdonképpen az európai kultúrára való hivatkozással mit is akartál mondani?

Válaszok:
imres | 2012. február 9. 20:54
Hatodik Béla 2012. február 9. 20:50

"ha van rá formális jogi lehetőség, akkor erkölcsileg sem kifogásolható"

Nos, ez az SzDSz-es liberálisok álláspontja volt az elmúlt húsz évben. És ezért ne legyen buziházasság sem.

http://www.tudosz.hu/portal/tu..

ez egészen friss adat !!!

Válaszok:
Tehetetlen Dodó | 2012. február 9. 21:21

Ezekről az eseményekről, helyzetekről az emberek intelligensebb hányadának van véleménye. Az egyiknek ilyen, a másiknak olyan. Biztos, neked is, Mikikém.
De azt nem kellene elvárni, még ha liberális vagy, akkor sem, hogy a tiéddel egyező legyen a többségi vélemény.

Tekintettel arra, hogy az Európai Unióban zajló politikai viták
felelőtlensége és a hazánkat érő megalapozatlan vádak miatt egyre
többen fordulnak el az Uniótól, érdemes arra is figyelni, hogy
2004-2010 között Magyarország 5,8 milliárd eurót fizette be a közös
kasszába, ugyanakkor 15,5 milliárd euró támogatás érkezett.

Tekintettel arra, hogy az Európai Unióban zajló politikai viták
felelőtlensége és a hazánkat érő megalapozatlan vádak miatt egyre
többen fordulnak el az Uniótól, érdemes arra is figyelni, hogy
2004-2010 között Magyarország 5,8 milliárd eurót fizette be a közös
kasszába, ugyanakkor 15,5 milliárd euró támogatás érkezett.

...egyébként majd megmondják nekünk a Jew York Times fajta tiszta és pedigrés megmondói, hogyan kell gyakorolnunk a demokráciát itt Kelet-Közép-Europaban - az ő demokráciájukat...

"Nettó ötmilliárd euró uniós támogatás érkezett, ám nettó harmincmilliárd euró jövedelemátutalás ment ki az országból."

Amikor egy írás ilyen szintű csúsztatással indít, abból nem okulni kell, hanem lapozni.

Válaszok:
Justicia | 2012. február 9. 21:05
Justicia | 2012. február 9. 21:07
drkovax | 2012. február 9. 21:13
Tehetetlen Dodó | 2012. február 9. 21:19
Tehetetlen Dodó | 2012. február 9. 21:20

Csodálatos a szellemi fejlődésed!
Mintha maga dr. Alzheimer írta volna le a kórevolúciódat!

Be van tiltva az uborka,
ha görbe,
nézzen hát a sok ferde fasz
tükörbe!

A külföldön lévő magyar cégek (sajnos kevés) és pl. az otp fiókjai hová utalják a jövedelmeket ?

Válaszok:
imres | 2012. február 9. 21:11

A szövegkiemelés Surján Lászlótól származik, ő ugye nem "ballibsi".

Válaszok:
Justicia | 2012. február 9. 21:09
drkovax | 2012. február 9. 21:11

Még valami, lehetséges, hogy jövőre egy peták sem jön ide, pedig a támogatásból ígérték munkahelyteremtést.

Válaszok:
szigno57 | 2012. február 10. 16:35

Tekintettel arra, hogy ebben az esetben nincs egységes EU-s jogi szabályozás - tudtommal - így valószínűleg az országok saját hatáskörben jogi szabályoznak és határozzák meg az esetleges adó mértékét.
De ha esetleg konkrétan tudod cáfolni ismereteimet, szívesen elolvasom.

Válaszok:
Justicia | 2012. február 9. 21:23

De nem is arról beszél, amiről te. Az az egyik tétele az elszámolásnak. A másik az itt realizált jövedelmek kivitele az országból. Ez a GDP és a GNI különbsége, ami nálunk jellemzően a GDP 15% évente ... Lóránt Károly (és a "szivattyús"-oknak csúfoltak) erről beszélnek.

Mennyi a GDP és a GNI különbsége ?

Azzal se kell foglalkozni ? Az is csak csúsztatás ?

Válaszok:
Justicia | 2012. február 9. 21:30
Tehetetlen Dodó 2012. február 9. 21:19

Szólj bátran, ha valamit nem értesz.

Tehetetlen Dodó 2012. február 9. 21:20

Látom, közben már a doki megvilágította neked - talán nem hiába.

Válaszok:
egykettő | 2012. február 9. 21:44
Tehetetlen Dodó 2012. február 9. 21:21

És?

Sajnos nem vagyok közgazdász,az olvasott jövedelemkiáramlás okán merült fel bennem a kérdés. ("harmincmilliárd euró jövedelemátutalás") Az sem egyértelmű számomra, hogy miből áll ez a jövedelem, adók, nyereség ?

Az európai kultura betartása a lényeg ? Ma ujra láhattuk, milyen is az az európai kultura, ami szerint a keresztyén értékek nem európai értékek. Gyerekkoromba az ilyen madárilyesztőket. bocsánat, EP. képviselő hölgyeket- a falusi piacra se engedták volna be, mert a falunak volt erkölcsi szinvonala, ezek a bányarémek a viselkedés elemi szabályaival sem voltak tisztába! Igaz, a most kivételesen megfésülködött Gönczová volt a vezérük.

Ha a külföldi multik 15 %-ot visznek ki az országból, azt szerintem tudomásul kell venni. Vagy kizavarjuk őket ? a következményeket el lehet képzelni. Mi köze van az uniós támogatásoknak az általuk kivitt "jövedelem"-hez ? a támogatást felzárkózásra adják (német adófizetők már sokallják), a felhasználásról keringenek kósza hírek, mármint, hogy hová jutnak a milliárdok (közgép stb.)

Válaszok:
drkovax | 2012. február 9. 21:57

Nem, nem világította meg. Szép lassan magyarázd el, mi köze az eu támogatásnak a külföldi befektetők által kiutalt jövedelemhez.
Azt is elmagyarázhatod, hogy az egyik legjobban támogatott eu államként, miért próbáljátok bemagyarázni, hogy micsoda pénzeket szivattyúz ki az eu tőlünk.
Nem kellene olyan érvekkel próbálkozni, aminek köze is van a tényekhez? Mondjuk az eu támogatásokat hasonlítani a befizetésekhez, vagy a kiáramló jövedelmet hasonlítani a befektetésekhez, meg ilyesmi. Úgy esetleg nincs igazatok?

Csak annyi, hogy az uniós szabályok veszik ki az állam kezéből azokat az eszközöket, amelyekkel ez korlátozható. Ennek a különbségnek legalább a fele itthon tartható lenne vám és adózási eszközökkel - de ilyenek már nincsenek.
Másrészt ennek a pénznek egy jelentős része nem is akárhová folyik be, hanem egyenesen a centrum országok költségvetésébe (pl. Franciaország/közszolgáltatók).

De függetlenül attól, hogy nincs eszközünk már a GDP/GNI különbséget okozó folyamatok kordában tartására, attól még a korrekt elszámolásnak ezek a részét képezik, mert az a pénz bizony innen oda távozik.

Többen kérdeztétek, hogy melyek a közös európai értékek. Szerencsére ezt a kérdést az európai országok szerződésben tisztázták, a parlamentek megszavazták, stb. (Orbánék is)

Íme az Európai Unióról szóló szerződés 2. cikke:

Az Unió az emberi méltóság tiszteletben tartása, a szabadság, a demokrácia, az egyenlőség, a jogállamiság, valamint az emberi jogok – ideértve a kisebbségekhez tartozó személyek jogait – tiszteletben tartásának értékein alapul. Ezek az értékek közösek a tagállamokban, a pluralizmus, a
megkülönböztetés tilalma, a tolerancia, az igazságosság, a szolidaritás, valamint a nők és a férfiak közötti egyenlőség társadalmában.
http://eur-lex.europa.eu/LexUr..:C:2010:083:0047:020:hu:PDF

a szocialista embertípust kicserélik européerre, aztán gyühetnek is az elvek....gyökér kis faszok.

redriot77 2012.02.09. 20:31:55
A véleményvezérről:

"Az ország stabilizációjának nevében az elmúlt két év során közel 1500 milliárd forintnyi nyugdíjmegtakarítást és százalékpontokban mérhető GDP-növekedést áldoztak fel, hogy aztán 2012-ben éppen azokat az intézkedéseket hajtsák végre, amiket 2010-ben ezeknek az áldozatoknak a segítségével el akartak kerülni."

Ennyi. Sokmindenre számítottam a Fidesztől, de hogy ennyire dilettáns, ötletszerű, felkészületlen kapkodást fognak művelni gazdaságpolitika címén azt legvadabb álmaimban sem gondoltam volna. Nem gondoltam volna hogy Matolcsynak még Veres Janit is sikerül alulmúlnia. A nemzetgazdaság vezénylő tábornoka, gazdasági szabadságharc, gyorsnaszád. Persze.

Az ötletbörze persze megbukott, nincs más hátra mint pénzért kuncsorogni, és sodródni tovább az árral. Eredmények nincsenek, de még az előrelépés lehetősége is a ködbe veszett. Az a 15% tényleg elégedett ezzel, ezt akarta mikor a Fideszre szavazott?

-

Ennyi

Ki ez a túlélőpalánta vazze???

És te tudod, merre van Tel-Aviv? No, ha nem, gyorsan tájold be magad, mert hamarosan szükséged lesz rá.

Egy pici kiegészítés.

„Megsértett politikai szabadságjogok

A gazdák tiltakozását rendőri erővel felszámoló intézkedés ügye kanyargós utat járt be. A Pesti Központi Kerületi Bíróság végül 2003. október 3-án mondta azt, hogy sérült a gyülekezési jog: a tüntetést jogellenesen oszlatták fel. Zacsek Gyulának, a meghurcolt szervezőnek egymillió forint kártérítést ítélt meg a Legfelsőbb Bíróság.

Medgyessy Péter 2002-es hatalomra jutása egyértelművé tette, hogy az adott színezetű kormányzat nem tolerálja az immár az alkotmányban is rögzített szabadságjogot: a gyülekezést. Amikor ugyanis a miniszterelnök Adrian Nastase román kormányfővel 2002. december 1-jén a Kempinski Szállóban pezsgős fogadáson vett részt, a rendőrség kiszorította, majd feloszlatta a közelben tüntető mintegy 150 állampolgárból álló csoportot. Az Emberi Jogok Európai Bírósága csak 2007. július 17-én vonhatta le az ügy konzekvenciáit. Előzőleg ugyanis a hazai igazságszolgáltatás helyénvalónak találta a rendőri fellépést. Az egyik tüntetőről Bukta-ügynek elnevezett eljárásban a strasbourgi bíróság azt állapította meg: a spontán tüntetés sem oszlatható fel akkor, ha nem vesztette el békés jellegét, s a résztvevők valamelyik politikai eseményre kívántak azonnal reagálni. Elmarasztalták a magyar államot.

Medgyessynek a tiltakozókkal nem volt szerencséje. A pezsgős koccintás egyéves évfordulóján, 2003. december 1-jén a Lelkiismeret "88 Csoport szervezett demonstrációt. Az egyesület hívására több száz tüntető jelent meg a budai Gesztenyéskertben. A terv az volt, hogy három szakaszban tartják meg a rendezvényt: először a téren, majd séta formájában a Jagelló úton, végül a miniszterelnök Stromfeld Aurél utcai háza előtt demonstrálnak. Korábban ugyanis a rendőrség elutasította azt a bejelentésüket, hogy egyetlen, egységes rendezvényt tartsanak a Gesztenyéskert és a miniszterelnöki villa közötti területen. Második, három részből álló tüntetésük három külön kérelmét el sem bírálták. Ám amikor a tömeg a Gesztenyéskertben összegyűlt, a készenléti rendőrség lecsapott. Megindult a kutyás, lovas, autós rendőrök rohama.
A rendszerváltozás utáni időszak első, igazán nagy botránya zajlott le itt. Kocsis Imre elnököt kiemelték a tömegből, és 51 társával a rendőrségre vitték. Végül a Legfelsőbb Bíróság állapította meg 2006. novemberében, hogy a tömegoszlatás jogellenes volt.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Kocsisnak és 31 társának személyenként 600 ezer forint kártérítést és 100 ezer forint perköltséget fizetett tavaly ősszel.

A Lelkiismeret "88 Gyurcsány villája előtt is tüntetni kívánt, mégpedig a kettős állampolgárság ügyében tanúsított kormányzati magatartás miatt. Az egyesületnek megtiltották, hogy a Képviselői Irodaház elől Budára, a Szemlőhegyi villa elé vonuljon. Kocsis Imre egyedül próbált a ház elé jutni, hogy értesítse az ott esetleg megjelenőket, ám a Margit hídon elfogták és őrizetbe vették. A szabálysértési bíróság felmentette, a polgári tanács pedig tavaly novemberben jogerősen 600 ezer forint kártérítést és 100 ezer forint perköltséget ítélt meg neki.

2005. május 20-án Bégány Attila önkormányzati képviselő kéretlenül megjelent a Bibó-szobor avatása alkalmával rendezett Duna-parti összejövetelen. Megállt az avatóbeszédét mondó miniszterelnökkel szemben, majd felmutatta vászonra rögzített feliratát: "Gyurcsány, nem vagy méltó a Bibó-szobor avatására!" A rendőrség Lamperth és több neves liberális értelmiségi szeme láttára megragadta Bégány karját, a férfit a rendőrautóhoz vonszolta, majd előállította. A bíróság megszüntette ellene az eljárást. Rögzítette: a politikai közszereplőnek az átlagosnál is jobban kell tűrnie a kritikát.

007. február 12-én megsemmisíttette a Fővárosi Önkormányzat 2006. október 20-án elfogadott rendeletét, amely - Demszky Gábor SZDSZ-es főpolgármester javaslatára - kitiltotta a traktorokat a belvárosból. A második tény: az állampolgári jogok országgyűlési biztosa 2008. január 17-én alkotmányosan viszszásnak találta, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) 2006 októberében felhívást tett közzé, azt állítva, hogy aki jogellenes megmozdulások, demonstrációk közelébe keveredik, az ítélkezési gyakorlat értelmében bűnsegédként felelősségre vonható. Az ombudsman szerint az NBH-nak nincs hatásköre ilyen figyelmeztetések közzétételére. A Legfelsőbb Bíróság Büntető Kollégiumának vezetője, Kónya István pedig lapunknak úgy nyilatkozott: az NBH állítása nem felel meg a tényeknek.

Gyurcsány Ferenc a napi politika eszközeként kívánja felhasználni az alkotmányos alapjogokat. Ennek jele az, hogy részt vett egy előzetes bejelentés nélkül szervezett demonstráción, a Hollán Ernő utcában. A rendőrség tudomásul vette és biztosította az eseményt. A Lánchídnál viszont a hatóság feloszlatott egy olyan összejövetelt, amelyet nem három nappal korábban, hanem közvetlenül a tüntetés előtt kívántak bejelenteni. Az ombudsman vizsgálata szerint a rendőrségnek ez az eljárása megsértette a diszkrimináció és az embertelen bánásmód tilalmát, a gyülekezés és a véleménynyilvánítás szabadságát és a panaszjogot. A rendőrség a távozásra felszólított személyeket körülzárta, ők emiatt nem tudták elhagyni a helyszínt. A hatalom ezzel maga kérdőjelezte meg a jogállam lényegi elemét: a törvény előtti egyenlőséget.”

Forrás: http://regi.sofar.hu/hu/node/1..

Bod Péter Ákost 1991-ben kinevezték az MNB elnökévé, amelyről 1994 végén a Horn Gyula vezette szocialista kormány nyomására lemondott, amely elődje, Surányi György újbóli kinevezéséig, illetve a „Bokros-csomag” néven ismert megszorítások bejelentéséig betöltetlen maradt.

Még nem is hallottam a mai Európa Parlamenti vitáról, amely ismét hazánkat tálalta fel gyűlöletéhségtől félőrült sakáloknak, amikor megfogalmazódott bennem a kérdés: Miért Magyarország? Miért e közép-európai kis ország fáj a világ sorsát leginkább befolyásoló USA-nak és szövetségesének, az Európai Uniónak. Nem állítom, hogy itthon minden a legnagyobb rendben van, de azt igenis kijelentem, még a ma EU-tag volt szocialista blokk országai közül sem mi vagyunk a legzűrösebbek. Messze nem mi vagyunk!

Bővebben:http://menekulttabor.blog.hu/2..

Eleged van a Mandinerből?
Azért nem kell ennyire begerjedni.
Nyugi, csak szép lassan . Hagy tisztázódjanak a szempontok, váljanak világossá az események,a manipuláció és a szarvas hibák mindkét oldalon.
Ne játszon senki sem az országgal. Váljon világossá, hogy melyek manapság a legfontosabb értékek és hogyan lehet normálisan stabilizálni és helyreállítani az országunk életét az utóbbi évtizedek után.

Eddig azt gondoltam,hogy az elefánt faszának nincs mondandója. Szerzőkém te lennél a fityma rajta????DDDDD

Az Unióbol ki kell lépni,de te maradj ott!

Igen, tudjuk Miklós. Az, hogy mi a lényeg azt csak ti tudjátok. Mi a hiteles vélemény, kinek mi az álláspontja, ki miként álljon egy -egy témához, azt is csak ti tudhatjátok. Ez így van már évek óta. Szokni kéne a változást, ugyanis ez idáig volt így. Éppen ideje volt ezen változtani

Szerintem a magyarság történelmi tapasztalatai alapján mindig gyanakodva tekintett az idegen ideológiákra, azokat a kifosztás eszközének tekintette. Kezdve a Török Birodalomtól és Habsburg monarchiától egészen a Szovjetunióig, alkalmazkodva, de mindig gyanakodva tekintett az elnyomók intézkedéseire és tisztviselőire. Jogosan vagy nem jogosan, azt látják, hogy a nyugat sem különb ezektől a birodalmaktól. Hiába az ide beáramló támogatás, az éppen a legfontosabb dolgot akadályoz meg, hogy munkahelyek jöjjenek létre. Hiába a falvak főterének kikövezése, ha egy utcával arrébb afrikai nyomorban élnek emberek és reményük sincs a felemelkedésre. Nem éppen a bírók függetlensége lebeg az emberek szeme előtt, amelyről mindenki jól tudja, hogy sosem voltak függetlenek és nem attól lesznek függetlenek, hogy mikor mennek nyugdíjba. Az EU kábé olyan, mint Uri Geller a hibás órával, azt mondja a magyar demokráciára, hogy "Mukodj" .

Azt kérdi, hogy meddig kell "még lassan mondani, hogy a Mandiner is megértse", hogy ezúttal NEM a jogi minimumról, hanem az úriemberi ígéretünk betartásáról van szó: hogy amikor beléptünk az EU-ba, akkor elfogadtunk bizonyos alapelveket, melyekkel most egyes (szuverén…) magyar törvényekben ezzel ELLENTÉTES - a hatalom tartós fenntartásának hasznossága - "elvét" érvényesítő szabályokat írunk elő magunknak, majd pedig ERRE hivatkozva visszautasítjuk az ígéretünkre, - a becsületünkre - utaló szemrehányást...

Szerintem értik ők, értik, csak -
„nem szeretik...” (Illetékes úr)

A kritizálók szerint súlyosan sérti az igazságszolgáltatás függetlenségét, hogy a Kúria elnökének (!) öt (!) év bírói gyakorlattal kell rendelkeznie Magyarországon. Ehhez hasonló a többi vádpont is. Ez megy szembe az európai politikai kultúrával.

Válaszok:
Zokni | 2012. február 10. 08:34

"Az európai politikai kultúra és elvek betartása a lényeg, és nem a mezei nünükék jogairól van szó, hanem a bíróságokról meg ilyesmiről."

A lényeg relativizálása a lényeg, igaz? Mindig az a lényeg, ami még nem lett tételes kitárgyalva, de csak idő kérdése. Mi lesz a lényeg, ha elfogy az összes lényeg? Ráadásul az egész álláspont attól relatív, hogy egy realtív (korábbi) helyzethez viszonyít minden. Olyan helyzethez, ami az ország kibelezéséhez vezetett, vagyis nem volt garancia SEMMIRE.

"amelyik a legelemibb szinteken rendszeresen átbaszta, kezdve ott, hogy nem a törvények beterjesztett verzióit küldte vizsgálatra."

Azt sugallod, hogy az átbaszás két éve tart.
ezta ferdítést vajon lényegesnek tartod, vagy csak az a lényeg, ami szted lényeg?

Seggfej.

Válaszok:
Zokni | 2012. február 10. 08:48

Valamit nem ért Ön se. A bírói nyugdíjaztatás előírásának - ugyan értelmetlen, ha a dolog TARTALMI részét nézzük, mert valahogy TÉNYLEG úgy van, hogy a "bölcsesség" a korral növekszik...- EZ a formája valójában NEM munkavállalói-munkáltatói kérdés, hanem a jelenlegi bírói kar erőszakos leváltása. Ahogy a Legfelsőbb Bíróság ÁTNEVEZÉSE (ráadásul, mivé...) célja nem a "szép magyar hagyományok előtti tisztelgés", hanem az előző vezető formális okból ("megszűnt" az LB!...) történő - de TÖRVÉNYES - elmozdítása.

Válaszok:
Rikki Harcos | 2012. február 10. 08:45
Biomechanoid | 2012. február 10. 08:57
Marianer | 2012. február 10. 08:57
Tehetetlen Dodó | 2012. február 10. 09:02

Ami ellen megy a tiltakozás, az csak a politikai kiegyensúlyozottság irányába tett lépés. Nem a politikai oldalaknak a legutóbbi választáson (és azóta is) mérhető súlyának, hanem az 50-50%-nak megfelelően.

Hogy a 90:10 arányt levigyék 50:50-re. Ez ellen megy az ugatás.

Válaszok:
Zokni | 2012. február 10. 09:14

Két dolog van:
1) ÁLLANDÓAN érdemi kifogásokat emelnek a bírálók, de a védekezés ÁLLANDÓAN politikai jellegű, ugyanis azzal nehéz vitatkozni, hogy a "magyar törvényekkel ellentétes" döntéseket egy "magyar állami tisztségviselő" nem hozhat.
Persze. Csak MIUTÁN a magyar törvényt SAJÁT hatáskörében, SAJÁT érdekében, vita, és széleskörű elfogadtatás (Parlament, társadalmi érdekképviseletek stb.) MELLŐZÉSÉVEL hozta meg? Tehát PONT úgy, ahogy az EU kifogásolja!?
2) Ön bizonyára nem tudja, de a "félrefordítás" csak a látványos megnyilvánulása a kettős beszédnek: "hazugságnak" (© [copyright] Orbán Viktor), ugyanis általános technikájuk, hogy MÁST mondanak, kint (külföldön: ígérgetnek), mint bent (belföldön: szuverenitásoznak).

Válaszok:
Biomechanoid | 2012. február 10. 08:53

Te egy igen hülye zsidó vagy.

Válaszok:
Zokni | 2012. február 10. 09:26

Jézus Máriám! Felül kell vizsgálnom magam, te nem egyszerűen hülye vagy, te az egyik legsúlyosabb klinikai eset vagy, akit a magyar föld hordani kénytelen a hátán.

Válaszok:
Zokni | 2012. február 10. 09:18

Ez az intézkedés azt jelentené, hogy a következő két évben tíz bíróból kettőnek kellene nyugdíjba vonulnia. Talán kissé túlzó ezt "a jelenlegi bírói kar erőszakos leváltásnak nevezni". Bizony sok tehetséges fiatalabb bíró nem tud előrejutni, mert - főleg másodfokon - a nyugdíjközeli bírák ott ücsörögnek. Pedig egy ötven év körüli bírónak (ők a "fiatalabbak") talán már van annyi jogi tapasztalata (25-27 év), hogy a helyükre kerülhesen.

Válaszok:
Biomechanoid | 2012. február 10. 09:14
Zokni | 2012. február 10. 09:35

sajnos a tények szintjén érzik már a vereséget, ezért kell a "vitát" visszatolni a transzcendens térbe

Tehetetlen Dodó 2012. február 10. 09:02

Hány éves vagy, Zokni?

Válaszok:
Csubakka | 2012. február 10. 09:12
Zokni | 2012. február 10. 09:15

és mikor mostak ki utoljára ??

Kár érdemi vitába menned ezzel a szellemi éhenkórásszal. A 70 éves ember nem a szellemi frisseségéről híres, hanem a köszvényéről, és mindenféle egyéb fizikai bántalmairól. Az öregség természetes folyamat, az elmúlás végső állomása. Magyarországon az átlagos élethossz nem éri el a 70 évet. Hozzáadva ehhez azt, amit magam is mondok mindig, és te is itt felemlítesz, szakmailag képzett bírók állnak sorba, és várnak arra, hogy meghaljon az öreg a pulpituson. Egyszerűen siralmas.

Válaszok:
Zokni | 2012. február 10. 09:46

Mindent nekem kell megmagyarázni!? Kezdem már magam is unni magamat...
A „demokratikus garanciák” AZT a tényt intézményesítik, (és értik is egyben meg!), hogy aki a hatalomban VAN, az e hatalom meghosszabbítását - NEM csak meggyőzéssel, NEM csak jó kormányzással, hanem hatalmi eszközökkel IS (pl. most Fityma: választási, törvényhozási játékszabályok meghamisítása; bírósági, ügyészségi eszközök - személyek, szervezetek maguk mellé állítása; propaganda-eszközök egyoldalúsítása; kontroll intézmények átfestése [Alkotmány, AB, KE, MT] stb.) - próbálja meg elérni.

Tehát Orbán nem egyszerűen a fölösleges vitákat szünteti meg (Kötcse), hanem az ellenérdekeknek a politikai erővé, választási tényezővé való átalakulását, mely egyébként egy "normális demokráciában" természetes.

Ezért volt - Orbánig - néhány intézménynél a választás "paritásos" elvű - A.bíró, Médiatanács. (Ami azt jelentette, hogy egy parlamenti párt egy bizonyos döntési pillanatban a szavazatszámától függetlenül egyenértékű, mint a többi.)
Ezért volt, hogy "átnyúlt a mandátumok egy része a parlamenti cikluson - de NEM többön (!) stb.

Ez egyáltalán nem „csak” a kiegyensúlyozás, hanem végső soron a diktatúra „formai” (a résztvevők meggyőződésével tartalmivá váló)eszközökkel való megakadályozása. Orbán egyébként hajlamos erre, mert tőle aztán egyáltalán nem idegen a „személyi kultusz” kialakítása, mely pl. a szubjektív feltétele (putyinizálódás…) a diktatúrának…

Válaszok:
Rikki Harcos | 2012. február 10. 09:22
slomovicz | 2012. február 10. 09:51

Most múltam öt.

Válaszok:
Tehetetlen Dodó | 2012. február 10. 09:19

Kösz doktor a diagnózist! (Klinikai eset, föld háta stb.)
Remélem, nem Schmittől vette át a doktorija törzsanyagát...

Tehetetlen Dodó 2012. február 10. 09:19

No, akkor nem csodálkozom, hogy még nem nőtt nagyra a bölcsességed, bár én legalább húsznak gondoltalak.

Ha Ön tényleg ötéves, akkor elfogadom az érvelését.

Válaszok:
Zokni | 2012. február 10. 09:40

Lezsidóz... (Az a tár szerencsére valahogy mindig újratöltődik...)
Már metélésnél is szerepet vállal? Ki adta erre a felhatalmzást? A Mindenható? Vagy az egy Isten a Szentháromságot alkotó három (a 3/3 vigyázat NEM III/III!)személyben létező?
Vagy a Kétharmad Úr?

A dologgal ezek szerint más - karrier-építési - probléma van. A megoldásámak nem az a módja, hogy az értelemszerűen legfölül álló, tekintélyes bírókat egyenként fejbenyugdíjazzuk.
...Tudja?
(Egyébként NEM ez a gond: olvassa el a Mancs vonatkozó régebbi cikkét)

Ha csak a korom (az az ötéves...) miatt fogadja le az érvelésemet, akkor Ön még a kettőt sem érte el...
S akkor még a búgócsiga sem való Önnek...

„Egy. Nem a kibaszott szervezeti hatáskörök kérdése a lényeg. Nem az a lényeg, hogy ki mire kötelezhet. Elhiszem, hogy a papíron az elvek és a hagyomány talaján álló, valójában a »ha van rá formális jogi lehetőség, akkor erkölcsileg sem kifogásolható« gondolkodásmódban dolgozó létező jobboldalnak ez felfoghatatlan, de nem, nem az a lényeg. Az európai politikai kultúra és elvek betartása a lényeg, és nem a mezei nünükék jogairól van szó, hanem a bíróságokról meg ilyesmiről.

Ez a helyzet ha a vörösfasizmus a csata elvesztését érzi. Itt már tények, érvek nincsenek, csak a végső érv-" Azért mert mi mondjuk"
Tegnap amikor néztem az EU bizottsági vitát, nagyon híányoltam a díszitést, az oszlopokat, a vörös csillagot, és legföképp középen a pulpitus fölött, Marx és Engels képét.
A cikk irója Tallián Miklós, egy primitív ovodás stilusban kétségbeesett hisztérikus stilusban irt egy szart, oszt jónapot.
Viszont megállapihatjuk- a Mandiner már politikai tényező- rövidesen az EU bizottsági vitán is megemlithetik. :-)
Jól van ez igy.
Nem tudom ide illik -e?
Kedvenc mondásom- "Sikits, te Kurva!" :-)
Igen- Ehhez a cikkhez nagyon is illik. Miaz hogy, nagyonis. :-)

Válaszok:
Zokni | 2012. február 10. 09:53

Meglehetősen reménytelen próbálkozás a másik feltételezett korával ellehetetleníteni az érveit. Ez olyan, mintha azt mondaná az anyjának, amikor szemrehányást tesz, hogy nem húzza le a vécét maga után, hogy "kuss, fogd be, te vén szőke!"...

A beteges - fóbiás részekkel(Zorbán a hibás) nem foglakozom a hozzászólásodból, de ugye jól értem, hogy csak az a demokratikus, függetlenül a népfelségtől , vagy a választók akaratától, ha a vörösfasiszta politikai garnitúra alakithat- mindenkor kormányt.
Ha nem vesszük figyelembe, az adott pártot támogató választók számait,- a választási kétharmadot- menjünk tovább az elméletedben- tehát legyen beleszólása és képviselőik, a parlamentből kihullott pártoknak is.
MDF-es - SZDSZ-es képviselőket, magas képviselői fizetéssel - a parlamentbe! Jess!

Minek bibelődünk mi , holmi választásokkal, ha már a hülye összevissza szavazó nép- nem -a nagyon demokratikus baloldalra szavaz.:-)

Na- ennek van vége , kedves vörösfasiszta.

Válaszok:
Zokni | 2012. február 10. 10:29

Mielőtt nagyon beleélné magát a kurvázásba, figyelmébe ajánlom a Zokni 2012. február 10. 08:48 hsz-t, melyben röviden utalok arra, hogy érdemi kifogások IS vannak.
Erre a fórumra - gondolom - azért volt szükség, hogy az EU demonstrálja minden tagja felé, hogy poltikai meggondolásból SEM fogadja el, ha egy tagországa elindul az autokratizmus -, végeredményben a diktatúra felé vezető - útján. (Hogy boldog legyen, néhai Kádár kiejtésével: "úty-ján")

Valamikor így érveltek a "Szent Inkvizíció" mellett. Eredmény, Galileinek kuss, Giornado Brunonak máglya.

Dodó: Ezeket nem zavarja, ha egy bilivel is a fejükre öntenek abból az anyagból. Tudod ezek kopusza nemcsak waterresistant, hanem shitresistant is..

Válaszok:
butapesti | 2012. február 10. 09:57

jav. korpusza

Slomókám. Ez nem "fóbia".
ORBÁN beszédére utaltam, melyben kijelölte ezt a célt, hogy felszámolja a vita lehetőségét.
ORBÁN személyével indult el a demokratikus rendszer feltörése. Ő került hatalomra, nem?
És ORBÁN alakította ki a pártjában IS azt a hegemóniát, mellyel a választási bukása után elkerülte a pártkarrieri bukását...

Ha egyszer nem úgy fogná fel (Pl. mindjárt: az "Orbán-fóbiával"), hogy az egyik párthatalom NEM valamiféle ősi gonosz megnyilvánulása az újonnan hatalomra kerülők számára. (MÉG AKKOR SEM, HA EZZEL A DUMÁVAL NYERTEK!)
Tehát OrbánÉK (most jó!?) NEM a Kánaán elhozói, NEM a közjó minden személyes érdekükön túli megtestesítői, s az elődjei SEM a "vörös fasiszta" (ez jó kis szélsőjobbos szöveg, gratula...) mozgalom szekértolói, hanem a társadalom színes és szinte megváltoztathatatlan érdekeinek a szószólói. Tehát a paritásos elvet (s más, a valódi KÖZérdek állandósítását biztosító intézményt) nem a másik "métely" hatalomra jutásának a biztosítására, hanem egy másik - bár sokszor hasonló - érdekcsoport érvényesülésére (akár a meglévő hatalmi erőtéren belül is...) találták ki.
Képzelje, mert elsősorban a KÖZÖS érdekeket kell szolgálnia az államnak, s azt a - négyévente mindig más - párt irányítóinak.
(Mellékes tévedései: NEM kétharmad választotta meg a kétharmados többséggel a parlamentben ülő képviselőket. És NEM azért választotta meg az az 53 % a mostaniakat, hogy a MAGUK hatalmát erősítsék meg a törvénykezési gyakorlatukkal. ERRŐL nem volt szó.)

"Az európai politikai kultúra és elvek betartása a lényeg, és nem a mezei nünükék jogairól van szó, hanem a bíróságokról meg ilyesmiről."

osztan meselj, a nyugdijba vonulas hol mond ennek ellent te pocs?

"Az európai politikai kultúra és elvek" "átbaszta"

Te... kultur-okor!

az oviban beleköptek a cipőjébe eh?
az ilyen agresszív csipák is mehetnének metszeni, vagy kaszálni...
a büdösgyökér.
de legalább látom, hogy valahol szorít a kapca, és az jó :)

Teljesen igaza van az írónak. Az Európa tanács és az EP sem emelt kifogást, amikor mindenhova szocialistát ültettek, és a tüntetőket szétlőtte a karhatalom. Most az a bajuk, hogy mindenhova Fideszes kerül, és ez veszélyezteti a demokráciát.

Következésképpen: a demokrácia alatt azt értik, amikor minden független intézmény élén szocialista politikus ül, és lehetőleg a kormány is az, és az ez ellen tüntetőket karhatalmilag szétlövik.
Ebben az értelmezésben logikus, hogy a választási eredmények, és a következményeik, vagy akár egy népszavazás hogyan veszélyeztethetik a demokráciát.
Ebben az értelmezésben az is egyértelmű, hogy a jelenlegi magyar gyakorlat, és különösen maguk a folyamatokat tekintve nem demokratikus.

Végső soron abban is igaza van, hogy Magyarországnak el kell döntenie, hogy demokrata (=szemforgató szemkilövető szocialista) akar lenni, vagy más úton képzeli el a jövőjét, és ezt előbb-utóbb tisztázni kell.

Egyébként ez nem is meglepő. Ezek az emberek is anno a Német Demokratikus Köztársaságot demokratábbnak tartották az imperialista NSZK-nál, A Koreai Népi Demokratikus Köztársaságot Dél-Koreánál, stb. Azóta sem revideálták az álláspontjukat, nem volt cezúra és önkritika, szóval nyilván most is így látják a világot.

(Gyula) Ha nem tűnt volna fel, akkor egy meglévő állapotból került egy újba a magyarság. Amiről nem lehetett elfeledkezni. Ahogy most sem szabad elfelejtkezni arról,, hogy az összes komcsizó, zsidózó, cigózó ordas gondolat szikár ALAPJA a gazdasági válság, a megélhetési kilátások szűkülése. Jóllakottan az ember jobban bírja a feszültségeket… (Akkor még egyébként nem is voltunk Eu-tagok.)
(Peti) Az nem volt kétség, hogy az egykori elit, mely tulajdonképpen átadta a fegyvert, de közben részt kívánt vállalni az új érában is, nyilván terhelt az előző időszak miatt. EZÉRT NEM volt a rdváltáskor akasztás, és “földönfutóvá tétel”. Ez egy ilyen dolog. (Hogy senki édesanyját nem küldték el a “büdös komcsi pitlibe”, olyanok, akik nem élték meg, vagy igen csak furcsán, azokat az időket (...), ez sztem ennyit csak megért…)
(Feri)-nek nem voltak olyan trükkjei, melyeket az előtt ne ismert volna Európa Vikitől… Egy kis tüntetés miatt még senkire sem orroltak meg, ha jól tudom. Pl. menjen el Párizsba, ott minden nap tüntetnek. Nem voltak olyan túlkapások, melyek miatt az EU-nak fellépni kellett volna. (Hagyjon a szemkilövetéssel…) A nyelvtörvény tudtommal senkinek sem tetszett, de valóban kissé megoszthatta a véleményeket a magyar fél értelmetlen provokálása a kettős szavazási lehetőséggel…
() Nincsenek a leszakadókat felemelő programok, hanem a leszakadókat bővítő programok vannak.
() Mi légypiszok vagyunk Buddha világában. Még bokréta sem vagyunk az Isten kalapján… A megkülönböztető figyelem vszinűleg a többi törpe felbuzdulása ellen szól, hogy még egyszer a k-európai háztartások sparhelt-hajigálása ne gyújtson fel valamit Európában…
(Európa) értékei, hogy mindnyájan európaiak vagyunk, s nem csak földrajzilag, hanem egy földrésznyi közösség tagjaiként.

"...kihatással lehet a külföldi tőkebefektetések mennyiségére" - remélem egyszer majd ez a 'kihatás' a múlté lesz és belátásunk szerint intézhetjük saját dolgainkat.

"Hányszor kell még lassan mondani, hogy Tallián Miklós is megértse?"

koma, nem tudna eladni egy pohár vizet a Kalaháriban.
tanulgasson kicsit (önköltségen), olvasson többet és évtizedek múltán -talán- megpróbálkozhat az ilyen szedett-vedett gondolatkísérletei publikálásával.

Na igen, és azt is összegezd légyszíves, hogy mennyit szippantanak ki. Az eltörölt iparunk, künnyű és nehézipar, az alapanyagtermelésre átállított mezőgazdaság, és a 90%-ban lenyúlt kereskedelmünkből.

Vagyis a piaccá degradált országunkról mennyit visznek el ezek a dicső EU-s lovagok???

Ezt összegezd te értelem virága!

Te vazze mindig itt büdösítesz?

mikor a tarisznyás jogról meg államról értekezik. ennyivel mehet a mórickába.
(csak ront a helyzeten, ha nem bőcsész.)

Mi ez a szemét? Ma így beszél egy tipikus européer? (Ki...szott?) Már bocsánat! Én kérek elnézést.
Tipikus, amikor valakinek nincs mondanivalója, akkor a pótolhatatlan hiányt ordenárésággal igyekszik leplezni. Mert az trendi.
(Vagy mert szennyes lelkéhez az illik jobban? Akkor lapátoljon disznó fekáliát, és már meg is oldódott a gondja.)

Itt nem arról van szó, hogy mit mond valaki egy protokolláris beszédben, hanem arról, hogy mit mond, és MOST mit ígér ODAKINT azért az IMF-hitelért cserébe, hogy hogyan állítja be ezt még mindig szabadságharcnak és szuverenitás-védelemnek IDEBENT.
Egyfolytában hazudik.
Kellemetlen magyar belpoltikai vonatkozása van, - ha nem tudná - ennek a szemléletnek a wikileaks iratok között:"ne figyeljenek arra, amit a megválasztásomért mondok"- közölte külföldi nagykövetekkel 2006-ban.
Nem derül ki, hogy milyen napszakban, de alighanem "éjjel és nappal"...


Bejelentkezés

Felhasználónév:

Jelszó:


Regisztráció | Elfelejtett jelszó