„Melyik az a rendszer, amelyben minden köztisztség betöltőjét a kormányzó párt választja ki? Ez a pártállam. A pártállamnak éppen az volt a lényege, hogy minden köztisztség betöltőjét az állampárt bízta meg, neki voltak felelősek. A Fidesz most ilyen rendszert alakít ki. A képviselői által benyújtott, a média szabályozására vonatkozó törvényjavaslatokkal is. A hírek szerint fideszes politikus – Szalay Annamária – lép elő a média kilenc évre megválasztandó főfelügyelőjévé. Ő lesz Lakatos elvtárs.
Megint nem lesznek kormánytól, kormánypárttól független intézmények, Magyarország újra pártállam lesz.
Hogy továbbra is lesznek választások, ahol több párt is elindulhat? A Fidesz a képviselői létszámcsökkentésre hivatkozva máris úgy alakította át az önkormányzati választási törvényt, hogy a maga esélyeit javítsa, a vetélytársak elindulását megnehezítse. A kétszáz fős parlament ürügyén az országgyűlési választási törvényt is úgy készül átalakítani, hogy legnagyobb pártként akkor is többsége legyen a következő parlamentben, ha a többi párttal szemben a társadalomban már kisebbségben lesz. Ennek megkönnyítésére vonja a már benyújtott törvényjavaslatokkal teljes ellenőrzése alá a médiát, körülbástyázva ezzel új pártállamát.
A pártállam – diktatúra. Mindig az volt. Hol kemény, hol puha, de diktatúra. Vannak eszközei arra , hogy ha már elegük van belőle az embereknek, azt se juttathassák kifejezésre a nyilvánosságban és a választásokon. Ilyen intézményeket alakítanak ki ezekben a hetekben. Élnek a kétharmados többséggel. Hogy is mondta Orbán Viktor? „Egyszer kell nyernünk, de nagyon.” Ehhez kellett.”